OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Dialog – část výstavy prodloužena až do 31. října
Začíná:
4.9.2021
Končí:
31.10.2021

V Prodejní galerii a zámecké Kočárovně představujeme výjimečnou expozici s názvem Dialog. Figurální olejomalby malířky Pavlíny Gardianové, jejíž celou tvorbou se proplétá jako červená nit snovost a lyrika, doplní křehká krása skleněných objektů skláře Dalibora Šípka navazující svébytným přístupem na sklářskou tradici otce Bořka Šípka. 

Pavlína Gardianová

Pavlína Gardianová absolvovala studium na SOŠ sklářské v Jablonci n/N, SŠ uměleckých řemesel v Praze a Teologickou fakultu v Olomouci. V letech 1997 – 2000 žila a tvořila v Holandsku. Její osobní i tvůrčí život je ovšem trvale spjat s krajem, ve kterém vyrůstala, s Českým rájem ve východních Čechách, kde žije a tvoří i v současnosti. Svou tvorbou se  hlavně jako malířka okamžiku, něhy, poezie. Její olejomalby dýchají tichem, jsou propleteny barvami hřejivých tónů a vyznačují se zvláštní křehkostí a světlem rozptýleným v prostoru. Různorodost, originalita a široká škála námětů dává tušit, že její talent a tvůrčí schopnosti jsou velmi všestranné. Její nezaměnitelný rukopis je patrný ve všech obrazech. Snovost a lyrika se prolínají jako červená nit celou autorčinou tvorbou a přimějí diváka o každém obrazu přemýšlet a dostat se hlouběji pod povrch věci.

Dalibor Šípek

Dalibor Šípek se narodil v Amsterdamu, kde také strávil své dětství. Jeho matka Bambi Uden je bývalá baletka a nyní pracuje jako uznávaná choreografka baletu a opery. Jeho otec Bořek Šípek byl světoznámý český výtvarník, architekt a designer. Dalibor se tedy již od dětství pohyboval v uměleckých kruzích. V jedenácti letech se přestěhoval do České republiky, kde studoval na International School of Prague. Poté zahájil studium na technické universitě v Liberci, se zaměřením na fotografii a film. Po ukončení studii se usadil v Novém Boru, kde nastoupil na huti jako sklář. Nyní, po pár letech praxe na huti, si Dalibor sestavil tým hutních mistrů a navrhuje a vyrábí své originální hutní sklo. 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
PŘÍŠTÍ STANICE: Chvalský zámek

Historické dopravní hračky i herní koutky pro děti

Od 21. 5. 2022 do 21. 8. 2022
denně od 9 do 18 hodin
(zavřeno pouze 5. – 6. 7.)
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...