OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
EMOCE – interaktivní výstava pro děti i dospělé
Začíná:
22.5.2018
Končí:
24.6.2018

Vyvolat v návštěvníkovi velké množství emocí, seznámit děti i dospělé s touto částí našeho nitra a vyjádřit za pomocí výtvarných a interaktivních technik je ambicí nové interaktivní výstavy EMOCE, kterou vám přinášíme z dílny Mezinárodního domu umění pro děti Bibiana v Bratislavě. Výstava pro děti i dospělé je otevřena denně od soboty 14. dubna do neděle 24. června. (Pozor: v pondělí 21. května bude z provozních důvodů zavřeno. Děkujeme za pochopení.)

Mohlo by se zdát, že emoce jsou výsostně jen „dospělácké“ téma. Omyl. I děti mají své emoce, se kterými si neví rady.  Ke správnému zvládání emocí, především těch negativních, je nejschůdnější cestou jejich poznání. Není jednoduché vysvětlit dětem, jak funguje jejich mozek a jaké impulzy vyvolávají jednotlivé emoce. Výzvou tohoto výstavního projektu je zprostředkovat tyto informace hravou a zábavnou formou.

Výstava je koncipována do pěti kapitol, z nichž každá je věnována jedné emoci zobrazené v odstínech jedné barvy. Zábavné a naučné prvky jsou sestaveny z „testů“ používaných při psychologickém testování a výzkumech. Biologické minimum je včleněno do úvodní části.

První kapitola s názvem „PŘEKVAPENÍ“ je plná překvapení a informací o naší hlavě. Ve světě zelených tónů se návštěvníci setkají s panelem překvapení, bludištěm s amygdalou (sídlem všech vášní) i doplňovačkou „Poznej emoci“. Další kapitolu tvoří „SMUTEK“ a jeho nejrůznější fáze, které jsou zachyceny v modrých barvách. Po modré následuje barva červená, vyhrazená pro „HNĚV“. Červené tóny, doplněné boxovacím hadem s divokými grafickými vzory, by měly evokovat stavy, které se nás zmocňují, když s námi mává hněv a zuřivost. Upozorňují však také na způsoby, jak hněv ovládnout, a jak s touto emocí pracovat, aby se neobrátila proti nám. Žlutý a oranžový prostor je věnovaný „RADOSTI“. Na první pohled možná působí jako obrovské hračkářství pro malé i velké, ale je v něm skryta také spousta her a poznávaček. Přestože altánek věnovaný potěšení z dobrého jídla a pití zaujme spíše dospělé, pampeliškový kolotoč je tu jen pro maličké návštěvníky. Poslední prostor je určený „STRACHU A ÚZKOSTI“. Pro něj jsme zvolili fialové tóny. Tři malé budky představují nejznámější fobie. První obsahuje zrcadlo, které vytváří iluzi hloubky a výšky, druhá navodí pocit klaustrofobie a třetí plná pavouků představuje arachnofobii. Menší, výtvarně zajímavě pojaté objekty na stěnách, představují bohatou nabídku dalších fobií. Ukazují, z čeho všeho dokáží mít lidé nepřekonatelný strach.

Doprovodný program:

sobota 14. dubna: Autobusový den – historickým autobusem z Letňan až na Chvalský zámek

neděle 29. dubna: Pohádková neděle s čarodějnicí

sobota 19. května: Pohádková sobota s princem Filipem

neděle 20. května: Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

neděle 17. června: Svatojánský bál princezen a rytířů na zámeckém nádvoří

 

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...