OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
EMOCE – interaktivní výstava pro děti i dospělé
Začíná:
22.5.2018
Končí:
24.6.2018

Vyvolat v návštěvníkovi velké množství emocí, seznámit děti i dospělé s touto částí našeho nitra a vyjádřit za pomocí výtvarných a interaktivních technik je ambicí nové interaktivní výstavy EMOCE, kterou vám přinášíme z dílny Mezinárodního domu umění pro děti Bibiana v Bratislavě. Výstava pro děti i dospělé je otevřena denně od soboty 14. dubna do neděle 24. června. (Pozor: v pondělí 21. května bude z provozních důvodů zavřeno. Děkujeme za pochopení.)

Mohlo by se zdát, že emoce jsou výsostně jen „dospělácké“ téma. Omyl. I děti mají své emoce, se kterými si neví rady.  Ke správnému zvládání emocí, především těch negativních, je nejschůdnější cestou jejich poznání. Není jednoduché vysvětlit dětem, jak funguje jejich mozek a jaké impulzy vyvolávají jednotlivé emoce. Výzvou tohoto výstavního projektu je zprostředkovat tyto informace hravou a zábavnou formou.

Výstava je koncipována do pěti kapitol, z nichž každá je věnována jedné emoci zobrazené v odstínech jedné barvy. Zábavné a naučné prvky jsou sestaveny z „testů“ používaných při psychologickém testování a výzkumech. Biologické minimum je včleněno do úvodní části.

První kapitola s názvem „PŘEKVAPENÍ“ je plná překvapení a informací o naší hlavě. Ve světě zelených tónů se návštěvníci setkají s panelem překvapení, bludištěm s amygdalou (sídlem všech vášní) i doplňovačkou „Poznej emoci“. Další kapitolu tvoří „SMUTEK“ a jeho nejrůznější fáze, které jsou zachyceny v modrých barvách. Po modré následuje barva červená, vyhrazená pro „HNĚV“. Červené tóny, doplněné boxovacím hadem s divokými grafickými vzory, by měly evokovat stavy, které se nás zmocňují, když s námi mává hněv a zuřivost. Upozorňují však také na způsoby, jak hněv ovládnout, a jak s touto emocí pracovat, aby se neobrátila proti nám. Žlutý a oranžový prostor je věnovaný „RADOSTI“. Na první pohled možná působí jako obrovské hračkářství pro malé i velké, ale je v něm skryta také spousta her a poznávaček. Přestože altánek věnovaný potěšení z dobrého jídla a pití zaujme spíše dospělé, pampeliškový kolotoč je tu jen pro maličké návštěvníky. Poslední prostor je určený „STRACHU A ÚZKOSTI“. Pro něj jsme zvolili fialové tóny. Tři malé budky představují nejznámější fobie. První obsahuje zrcadlo, které vytváří iluzi hloubky a výšky, druhá navodí pocit klaustrofobie a třetí plná pavouků představuje arachnofobii. Menší, výtvarně zajímavě pojaté objekty na stěnách, představují bohatou nabídku dalších fobií. Ukazují, z čeho všeho dokáží mít lidé nepřekonatelný strach.

Doprovodný program:

sobota 14. dubna: Autobusový den – historickým autobusem z Letňan až na Chvalský zámek

neděle 29. dubna: Pohádková neděle s čarodějnicí

sobota 19. května: Pohádková sobota s princem Filipem

neděle 20. května: Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

neděle 17. června: Svatojánský bál princezen a rytířů na zámeckém nádvoří

 

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...