OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Prodejní výstava: Petr Schel – sochy, Miroslav Konrád – obrazy
Začíná:
6.11.2012 17:00
Končí:
2.12.2012 17:00

Srdečně zveme na prodejní výstavu soch Petra Schela a obrazů Miroslava Konráda, která probíhá v galerii Chvalského zámku od 6. listopadu do 2. prosince 2012.

Prodejní výstava vás provede výběrem z tvorby dvou umělců, jejichž spolupráce je oboustranně přínosná. Akademický malíř Miroslav Konrád je absolventem AVU – speciální školy figurální a krajinářské malby a držitelem ceny Salvator Dali International. V galerii Chvalského zámku vystavuje akvarely ze Champagne a olejomalby.

Sochař Petr Schell vás zaujme originálními sochami z pálené hlíny.

Petr Schel o své tvorbě: „Když o tom tak přemýšlím z hlediska technologie, vznik každé pálené sochy z hlíny je vlastně takový malý zázrak. Až se skoro nedivím, že je známa už od dob Mezopotámie. A pak se vůbec nedivím například tomu, že když spolu kdysi válčila dvě japonská města, nejdříve se vynosily za hradby výrobky z hlíny, abys se nezničily. (…) Asi vás bude zajímat, proč jsem si vybral právě tento způsob práce i přesto, že jsem původně vystudoval kamenosochařství. Mám rád autenticitu projevu. Vytvářím výsledek. Každý dotek ruky a vložená energie na soše zůstává.“

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku

Výstava s doprovodným programem, která vznikla přímo pro prostory Chvalského zámku a jeho tajemného sklepení, představí fenomén české komiksové tvorby a ilustrace Rychlé šípy Jaroslava Foglara.

24. 6. - 5. 11. 2023
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...