OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 90 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 60 Kč.
Rodinné vstupné
činí 250 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
ŠITÉ OBRAZY Aleny Schulz
Začíná:
7.9.2022
Končí:
2.10.2022

Rodačka z Horních Počernic, malířka a ilustrátorka Alena Schulz, představí v zámecké galerii „šité obrazy“ zhotovené vlastní kombinovanou technikou. Základ tvoří šitá kompozice, na níž je nanášena speciální směs sádry a lepidla. Malířka používá transparentní pastelové tóny a vytváří mimořádně působivé a zároveň jemné obrazy s nesmírnou hloubkou. Slavnostní zahájení výstavy s hudebním doprovodem Vladimíra Merty proběhne v úterý 6. září od 18 hodin.

Alena Schulz se narodila do pražské umělecké rodiny, babička malovala a tatínek byl akademický sochař. Po studiu na uměleckoprůmyslové škole začala s prvními drobnými ilustracemi do dětských časopisů Mateřídouška a Ohníček. V roce 1985 emigrovala do Rakouska, kde se živila ilustracemi dětských knih. V roce 1995 koupila zchátralý statek s velkou zahradou v Maříži na česko-rakouské hranici. V nedalekých Slavonicích otevřela dnes už proslulou kavárnu La petite mort, a se svými přáteli uspořádala dva ročníky festivalu nezávislého umění a kultury. Dnes už Alena Schulz kavárnu nemá, o to víc vystavuje a věnuje se výtvarné činnosti.

Alena Schulz má za sebou více než dvě desítky výstav v Praze, Rakousku a Slavonicích. V roce 1996 obdržela hlavní cenu města Vídně za ilustraci dětské knihy.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
EGYPT – dar Nilu
a interaktivní herna pro děti
Za pokladem ztraceného města

27. 8. - 20. 11. 2022
denně od 9 do 18 hodin
(zavřeno pouze 24. a 25. 10.)
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...