OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Výroční SVATOLUDMILSKÁ POUŤ na Chvalské tvrzi
Začíná:
12.9.2021 10:00
Končí:
12.9.2021 18:00

Ve výročním roce patronky kostela na Chvalech připravujeme v neděli 12. září 2021 celodenní program pro všechny generace, plný netradičních zážitků a překvapení. Proto vás na tuto událost upozorňujeme s předstihem a doporučujeme vám, abyste si tento termín poznamenali do svých diářů již nyní.

Celodenní svatoludmilská pouť přinese bohaté pouťové trhy s nabídkou řemeslných výrobků, domácích produktů i občerstvení. Nebudou chybět ani trhovci známí z pražské náplavky. Děti se mohou těšit na tradiční pouťové atrakce, ale také na středověké hrátky všeho druhu, vystoupení oblíbeného kejklíře Vojty Vrtka či melodie pohádkového flašinetáře. Všechny ty hrátky a kejkle budou zdarma a zdarma bude i vstup na zámecké nádvoří, kde jarmareční pohádku pro malé i velké chystá populární divadelník Víťa Marčík. Další pestrý program pro celou rodinu v duchu sousedského setkání čeká také na farní zahradě.

Prostory Chvalského zámku slibují i unikátní záležitost: dočasnou expozici dvou původních soch z kostela svaté Ludmily donedávna vystavených v Národní galerii. Sochy v 17. století vyřezal sochař Jan Jiří Bendl, autor někdejšího Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Večer pak nádvoří rozezní tradiční koncert, tentokrát v režii kapely Sto zvířat, která Horní Počernice zařadila do svého letošního živého turné.

Výroční Svatoludmilskou pouť pro vás připravujeme společně s Městskou částí Praha 20, farností sv. Ludmily, SHM Klubem Praha – Počernice a spolkem Molechet.

PROGRAM DNE:

  • 8,30 hod. poutní bohoslužba v kostele sv. Ludmily
  • 9,00 – 18,00 hodvýstavy na Chvalském zámku: Pohádková země Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku; dočasná expozice dvou historických soch sochaře Jana Jiřího Bendla; prodejní výstava obrazů výtvarnice Pavlíny Gardianové
  • 10,00 – 18,00 hod. stánky s občerstvením všeho druhu: sladké i slané domácí dobroty, klobásy, pouťové frgále i svatební koláčky, pivo, víno i burčák, řemeslné stánky, pouťové atrakce a kolotoče. (Kolotoče jsou v provozu již od čtvrtka 9. 9.)
  • 12,00 – 17,00 hod. středověké hrátky pro děti: střelnice, kolotoč na ruční pohon, kejklířské představení Vojty Vrtka i pohádkový flašinetář - zdarma
  • 13,00 hod. pouťová pohádka na zámeckém nádvoří: BAJAJA, jarmareční pohádka v podání divadla Víti Marčíka, vstup zdarma
  • 14,00 – 17,00 hod. program pro děti a rodiče na farní zahradě + obří nafukovadla, vstup zdarma
  • 19,00 hod. koncert na zámeckém nádvoří: kapela STO ZVÍŘAT, vstupné v předprodeji 350 Kč, v den koncertu 400 Kč (12. 9.)

Jak se nám plní program a které stánky na pouti potkáte, můžete sledovat na FB stránkách Svatoludmilské pouti: https://www.facebook.com/Svatoludmilsk%C3%A1-pou%C5%A5-na-Chvalsk%C3%A9-tvrzi-109004674792959

 Plakát k akci Výroční SVATOLUDMILSKÁ POUŤ na Chvalské tvrzi

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové - skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku
od 5. 6. do 21. 11. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...