OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Výtvarná soutěž pro děti a studenty: NEČEKANÉ PŘÁTELSTVÍ
Začíná:
26.10.2021
Končí:
9.1.2022

Chvalský zámek vyhlašuje tradiční výtvarnou soutěž pro děti a studenty. Tentokrát jsme hodně zvědaví, jak si s novým tématem poradíte. Zajímá nás, zda byste dokázali výtvarně zpracovat přátelství či kamarádství. Toto téma jsme vybrali inspirováni novým animovaným filmem Myši patří do nebe, ve kterém se s poněkud nečekaným přátelstvím potkáváme. Zkusíte namalovat přátelství? Dokážete ho vystihnout podle vašich představ? Držíme vám palce a těšíme se na obrázky.

Výtvarné práce účastníků soutěže budou vystaveny současně s výstavou Myši patří do nebe. Ta pootevře dveře do zákulisí letošní filmové novinky, která již stihla získat ocenění za nejlepší animovaný film v Šanghaji a zájem o ni projevilo již pětadvacet zemí světa včetně USA či Izraele. Těšit se můžete na scenérie, kulisy, rekvizity i půvabné loutky z filmu, kde nosnými tématy jsou přátelství, naděje, hledání lásky a odvahy či překonávání předsudků a starých bolestí.

Kdo se může soutěže zúčastnit: Soutěž je určena žákům mateřských, základních i středních škol. Nejlepší obrázky či ilustrace budou vybrány odbornou porotou a odměněny zajímavými cenami.

Kategorie:

Soutěž je určena pro jednotlivce a to v těchto věkových kategoriích:

-          I. kategorie – předškolní děti

-          II. kategorie – 1. až 3. třída ZŠ

-          III. kategorie – 4. až 6. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

-          IV. kategorie – 7. až 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

-           V. kategorie - 1. až 4. ročník gymnázií, středních škol, učebních oborů a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Technika: kresba, malba, koláž

Formát: A4, A3 nebo A2

Termín odevzdání: nejpozději do 9. ledna 2022 do 18.00 hodin na recepci Chvalského zámku.

Způsob označení obrázku: Na druhou stranu obrázku napište čitelně pouze název díla, jméno a příjmení autora. Na průvodku k obrázku uveďte: jméno autora, adresu bydliště nebo školy, věk – u školních dětí také tříduzařazení do kategorie a e-mailovou adresu. Formulář průvodky najdete ke stažení níže. Pro školy je určena průvodka hromadná.

Průvodka pro jednotlivce zde.

Průvodka pro školy (hromadná) zde.

Termíny:

  • Obrázky odevzdejte nebo zašlete nejpozději do 9. ledna 2022 do 18.00 hodin na recepci Chvalského zámku (Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice)
  • Ve druhé polovině ledna zasedne hodnotící komise. Z každé kategorie vybere tři výherce, kteří budou oceněni.
  • Všechny výtvarné práce budou vystaveny na Chvalském zámku v termínu od 29. ledna do 15. května 2022 v rámci výstavy Myši patří do nebe
  • Slavnostní vyhlášení vítězných prací proběhne v prvním čtvrtletí roku 2022 na Chvalském zámku. Autoři vítězných prací budou na slavnostní vyhlášení včas pozváni.

Informace pro jednotlivce: Účastník a jeho zákonný zástupce předáním výtvarné práce Chvalskému zámku vyjadřují souhlas s pravidly soutěže a s předáním svých osobních údajů.  Zákonný zástupce stvrzuje svým podpisem na průvodce k výtvarné práci.

Poskytnutí těchto údajů je dobrovolné. Vaše uvedené osobní údaje budou využity výhradně za účelem organizace výtvarné soutěže Tohle je můj večerníček (kontakt s účastníky, zveřejnění vítězů v dané kategorii na webových stránkách Chvalského zámku a v Hornopočernickém zpravodaji, uvedení osobních údajů na diplomu, vystavení výtvarných děl v prostorách Chvalského zámku) a nebudou využity ani sdíleny jinak, než za tímto účelem. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů. Osobní údaje budou zpracovávány pouze po dobu od 27. 11. 2021 do 31. 8. 2022. Informace o zpracování osobních údajů Chvalským zámkem jsou uvedeny na adrese www.chvalskyzamek.cz/gdpr/ (odkaz na Informační memorandum).

Informace pro školy: Souhlas zákonného zástupce účastníka je povinna zajistit škola, prostřednictvím níž je do soutěže přihlášen.  Škola, jejímž prostřednictvím je účastník do soutěže přihlášen je povinna zajistit, že poskytnuté osobní údaje a samotné výtvarné práce je oprávněna Chvalskému zámku předat.

Poskytnuté osobní údaje budou využity výhradně za účelem organizace výtvarné soutěže Nečekané přátelství (kontakt s účastníky, zveřejnění vítězů v dané kategorii na webových stránkách Chvalského zámku a v Hornopočernickém zpravodaji, uvedení osobních údajů na diplomu, vystavení výtvarných děl v prostorách Chvalského zámku) a nebudou využity ani sdíleny jinak, než za tímto účelem. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů. Osobní údaje budou zpracovávány pouze po dobu od 27. 11. 2021 do 31. 8. 2022. Informace o zpracování osobních údajů Chvalským zámkem jsou uvedeny na adrese www.chvalskyzamek.cz/gdpr/ (odkaz na Informační memorandum). 

Práce přihlášené do soutěže zůstávají dále v majetku Chvalského zámku a budou užity pro jeho potřeby.

Těšíme se na vaše výtvarná díla a přejeme příjemnou a tvůrčí práci!

Podrobnější informace u produkční Kláry Tökölyové na klara.tokolyova@chvalskyzamek.cz.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Vánoční výstavy

Štědré Vánoce aneb
pod vánočním stromkem našich prababiček
a pradědečků


V ten vánoční čas –
Jan Kudláček / kresby
a ilustrace pro děti.


Od 27. 11. 2021 do 9. 1. 2022 - denně od 9 do 18 hodin, 24. 12. otevřeno od 10 do 16 hodin, zavřeno pouze 25., 26., 31. 12. a 1. 1.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...