OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

MÁME ZAVŘENO

18.12.2020 - 11.4.2021

Z důvodu 5. stupně PES máme uzavřené všechny výstavní expozice.

Od 4. ledna navazujeme na podzimní online aktivity pro děti s výstavou LEONARDO a každý týden přinášíme nový kulturní podnět z dílny slavného renesančního umělce. 

O Velikonocích a během měsíce dubna se připojte k malířům tvořícím v „plenéru“ Chvalské tvrze a přidejte i vy zdobenou kraslici na společný Velikonoční strom

Od 17. dubna chystáme malou putovní oslavu k desetiletému výročí našeho přátelství se zámeckou vílou Ohnivkou. K putování vám doporučíme známá i méně známá místa naší země, která se váží k historii Chvalského zámku. Úspěšní výletníci mohou krom hezkých zážitků z cestování očekávat i drobnou zámeckou odměnu.

Ačkoli se největší počernická akce Čarodějnice letos nechystá, neznamená to, že by místní kultura kvůli kovidu usnula. Máme na co se těšit! Více zde.

Všechny nadšené fotografy Horních Počernic zveme do soutěžního projektu HORNÍ POČERNICE – černobílé a z nejlepších snímků soutěže uspořádáme v červenci tohoto roku stejnojmennou výstavu v zámecké Kočárovně. Jen pozor, uzávěrka soutěže je již 16. května!

Výstavu LEONARDO se nám podařilo prodloužit až do 30. 5. 2021. Připravujeme další krásné expozice. Je na co se těšit!

Služby informačního centra poskytujeme ve všední dny od 9 do 16 hodin pouze telefonicky na čísle 281 860 130 nebo prostřednictvím emailové adresy infocentrum@chvalskyzamek.cz. 

Příjem inzerce do Hornopočernického zpravodaje elektronicky na adrese: infocentrum@chvalskyzamek.cz nebo osobně po domluvě na telefonu 281 860 130.

Obrázek k uzavření zámku

VELIKONOČNÍ STROM na Chvalské tvrzi

29.3.2021 - 30.4.2021

Zámecké výstavy jsou ještě stále uzavřeny, a tak opět otevíráme galerii venkovní a zveme všechny malíře bez rozdílu věku do „plenéru“. Pojďme znovu rozzářit Chvalskou tvrz a vyzdobme ji velikonočně. A jak? Přece tradičně – barevnými kraslicemi. Doma libovolnou technikou zdobená vyfouknutá vejce pak sami, kdykoli od pondělí 29. března, zavěste na velikonoční strom na Chvalské tvrzi. Budete-li potřebovat pomoc s instalací, či vám doma chybí provázek nebo stužka na zavěšení, nebojte se ozvat. Rádi pomůžeme. Dočkáme-li se vlídného aprílového počasí, najdete velikonoční strom na Chvalské tvrzi až do konce dubna. Tedy kdykoli v průběhu měsíce lze stále zdobit. Autoři kraslic mohou připojit svá jména na cedulky, které budou k dispozici u velikonočního stromu spolu s nůžkami i provázkem. Za inspiraci děkujeme městům Benešov, Rosice, Olomouc a dalším českým a moravským městům, která nás svým příkladem přiměla k založení hezké tradice i v Horních Počernicích.

Foto k akci Velikonoční strom na Chvalské tvrzi

Chvalský zámek povýšil do stavu zámeckého detektiva I. kategorie více jak 100 úspěšných detektivů – blahopřejeme!

1.4.2021 - 30.4.2021

Milí mladí detektivové, pátrání v online světě je u konce. Podařilo se vám zdárně najít ztraceného kupce Chvalské tvrze z první poloviny 15. století a to jsme moc rádi. A jsme také rádi, že máme za sebou celý regiment úspěšných detektivů, které jsme za zásluhy v historickém pátrání povýšili do stavu zámeckého detektiva I. kategorie. Tedy, budou-li se dít v naší blízkosti nějaké nekalé věci, máme na koho se obrátit. Děkujeme!
Všem těm, kteří by měli za lubem našemu zámku uškodit, dáváme na vědomí, že za námi stojí více jak 100 zámeckých detektivů I. kategorie z celé naší krásné země.

Obrázek k akci Chvalský zámek povýšil do stavu zámeckého detektiva I. kategorie více jak 100 detektivů

PUTOVNÍ HRA S OHNIVKOU aneb 10 let přátelství se zámeckou vílou

17.4.2021 - 31.8.2021

Nechce se tomu ani věřit, ale je to již přesně 10 let, co jsme se na zámku spřátelili s vílou Ohnivkou. Zpočátku nezbedná a trochu nedůvěřivá osůbka se za ty roky stala součástí zámecké družiny a také tváří výstav a akcí pro děti. Někteří ji znáte z komiksu v Hornopočernickém zpravodaji a jiní možná i na živo. Když jsme se jí ptali, co by si přála k tomuto hezkému výročí, překvapila nás svou odpovědí. Ráda by totiž navštívila místa, o kterých je zmínka v zámecké historii. Znovu jsme proto poctivě prostudovali dějiny Chvalského zámku a našli spoustu krásných míst v Praze ale i jinde v Čechách, která nás historicky propojují a jsou zároveň skvělým tipem na výlet. Chtěli byste je také poznat? Zveme vás k této putovní oslavě s vílou Ohnivkou. Výletní místa vám s historickým dovětkem představíme na našich webových i facebookových stránkách v sobotu 17. dubna v 8,00 hodin ráno. A pozor! Na všechny, kterým se podaří navštívit alespoň 5 míst a poslat o tom zprávu víle Ohnivce doplněnou o fotografie či pohlednice, čeká překvapení naší zámecké víly. První výletníci budou mít navíc šanci na těchto procházkách či výletech najít některý z 50 kamínků s portrétem víly Ohnivky z dílny našich zámeckých výtvarníků.

Obrázek víly Ohnivky

Od 27. prosince 2020 až do odvolání z důvodu přechodu do 5. stupně PES uzavřeny vnitřní i venkovní expozice.

Ceník vstupného na výstavy do Chvalského zámku

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Prodlouženo s konečnou platností - do 30. 5. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...