OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Přehled akcí konaných v Horních Počernicích

Připravujeme přehled kulturních a společenských akcí, které pořádá nejen Chvalský zámek, ale i další spolky, sdružení i aktivní občané Horních Počernic. 


Prohlídka zámku a výstav bez průvodce

30.8.2018 - 31.8.2021

Zámek i výstavy si můžete se svými žáky prohlédnout sami.

VIP salonek - web

Interaktivní prohlídka zámku a výstav s průvodcem

30.8.2018 - 31.8.2021

Zámkem i výstavami vás provede náš zkušený průvodce, který svůj interaktivní výklad přizpůsobí věku dětí.

s pruvodcem

Interaktivní prohlídka zámku a výstav s kostýmovaným průvodcem

30.8.2018 - 31.8.2021

Zámkem i výstavami vás provede paní Anna Kaprštejnová, která si ledaccos pamatuje z doby, kdy se na zámku žilo „barokně“. Svým poutavým vyprávěním vhodně doplní vědomosti nabité ve školních lavicích. Prohlídku lze přizpůsobit věku dětí. Vhodné pro děti z MŠ i ZŠ.

foto web

Školní výlet na klíč

30.8.2018 - 31.8.2021

Strávit u nás můžete i celé dopoledne či odpoledne. Nabízíme Vám školní výlet na klíč.

Výlet 2

VÝSTAVY ve školním roce 2020/2021

29.8.2020 - 22.8.2021

POZOR školy, školky, dětské i jiné kolektivy! Chcete vědět, co pro vás chystáme v novém školním roce? Výstavy koncipujeme formou populárně naučnou a většina z našich výstavních projektů obsahuje i interaktivní složku. Děti se mohou těšit například na interaktivní výstavu LEONARDO, která zavede do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci; na exkurz do Pohádkové země Vítězslavy Klimtové, autorky početné rodiny pohádkových skřítků, vodníků, víl či čertíků s rodokmeny či do světa historických dopravních hraček, kde nebude chybět ani historické nádraží s vlaky, které jezdí na čas. A to není zdaleka všechno. Přinášíme vám přehled všech výstav, které u nás můžete v novém školním roce navštívit. Těšíme se na vás!

UZAVŘENO: Radovan Pauch – OBRAZY

28.11.2020 - 30.4.2021

Chvalský zámek a Galerie La Femme srdečně zvou na výstavu OBRAZY počernického výtvarníka Radovana Paucha, který pracuje s libovolně taženými liniemi s mnoha protnutími. Geometrické tvary figur a objektů vystupují z protínajících se linií a promlouvají k pozorovateli neuvěřitelnou lehkostí a jemností kompozice.

Obraz Radovana Paucha

UZAVŘENO: LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci/interaktivní výstava pro děti i dospělé

3.12.2020 - 30.5.2021

Od 29. srpna 2020 až do 30. května 2021 máte jedinečnou příležitost zavítat do světa slavného Leonarda da Vinci! Interaktivní výstava Leonardo z produkce společnosti Objevárium nabízí dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. Interaktivní exponáty umožní sestavovat anatomické modely, prověřit funkčnost mechanických strojů, budovat geometrické struktury či vynálezcův přenosný most, obdivovat model Leonardova slavného obrněného vozidla, reprodukovat malířovy nákresy, zatočit Vitruviánským mužem či digitálně upravovat a promítat obrazy slavné Mony Lisy. A nejenom to! Díky spolupráci se společností VIRTUPLEX si na naší výstavě prostřednictvím virtuální reality prohlédnete i další modely Leonardových vynálezů.
Nenechte si ujít setkání s tvorbou geniálního renesančního umělce! Přijďte žasnout, obdivovat i inspirovat se.

Foto k výstavě Leonardo

MÁME ZAVŘENO

18.12.2020 - 11.4.2021

Z důvodu 5. stupně PES máme uzavřené všechny výstavní expozice.

Od 4. ledna navazujeme na podzimní online aktivity pro děti s výstavou LEONARDO a každý týden přinášíme nový kulturní podnět z dílny slavného renesančního umělce. 

O Velikonocích a během měsíce dubna se připojte k malířům tvořícím v „plenéru“ Chvalské tvrze a přidejte i vy zdobenou kraslici na společný Velikonoční strom

Od 17. dubna chystáme malou putovní oslavu k desetiletému výročí našeho přátelství se zámeckou vílou Ohnivkou. K putování vám doporučíme známá i méně známá místa naší země, která se váží k historii Chvalského zámku. Úspěšní výletníci mohou krom hezkých zážitků z cestování očekávat i drobnou zámeckou odměnu.

Ačkoli se největší počernická akce Čarodějnice letos nechystá, neznamená to, že by místní kultura kvůli kovidu usnula. Máme na co se těšit! Více zde.

Všechny nadšené fotografy Horních Počernic zveme do soutěžního projektu HORNÍ POČERNICE – černobílé a z nejlepších snímků soutěže uspořádáme v červenci tohoto roku stejnojmennou výstavu v zámecké Kočárovně. Jen pozor, uzávěrka soutěže je již 16. května!

Výstavu LEONARDO se nám podařilo prodloužit až do 30. 5. 2021. Připravujeme další krásné expozice. Je na co se těšit!

Služby informačního centra poskytujeme ve všední dny od 9 do 16 hodin pouze telefonicky na čísle 281 860 130 nebo prostřednictvím emailové adresy infocentrum@chvalskyzamek.cz. 

Příjem inzerce do Hornopočernického zpravodaje elektronicky na adrese: infocentrum@chvalskyzamek.cz nebo osobně po domluvě na telefonu 281 860 130.

Obrázek k uzavření zámku

ONLINE soutěž pro děti s LEONARDEM DA VINCI

4.1.2021 - 11.4.2021

Po dobu uzavření výstavních prostor jsme s našimi nejmenšími návštěvníky ve spojení prostřednictvím online soutěží s mistrem Leonardem. Navazujeme tak na jarní i podzimní online aktivity a každé pondělí zveřejňujeme na našich FB stránkách (https://www.facebook.com/chvalskyzamek/) novou hádanku, úkol nebo otázku. Děti mohou do konce týdne odpovědět prostřednictvím FB profilu či emailové adresy zákonného zástupce. Na začátku dalšího týdne pak vybereme dva výherce a odhalíme nový soutěžní úkol. Začali jsme v pondělí 4. ledna 2021. K soutěži se lze připojit kdykoli v průběhu jejího trvání!

Foto k akci Online soutěž pro děti tentokrát s Leonardem da Vinci

HORNÍ POČERNICE černobílé

5.1.2021 - 16.5.2021

Vážení účastníci tradičních fotografických soutěží, máme pro vás výzvu roku. Pokuste se zachytit emoce a náladu Horních Počernic pomocí černobílé fotografie! Nejzajímavější fotografie vybrané komisí budou vystaveny v měsíci červenci 2021 ve formátu A3 v Kočárovně Chvalského zámku.

Foto k soutěži Horní Počernice černobílé

 

Informační centrum Horní Počernice

Na Chvalské tvrzi 857
193 21 Praha 9 – Horní Počernice

Návštěvní doba:Po – Ne 9:00 – 18:00
Telefon:281 860 130
E-mail:infocentrum@chvalskyzamek.cz
WWW:www.chvalskyzamek.cz

Aktuální informace o všech akcích v Horních Počernicích se dozvíte také na stránkách Měststké části.

V infocentru (pokladně Chvalského zámku)
si můžete zakoupit upomínkové předměty
se vztahem k Horním Počernicím.

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Prodlouženo s konečnou platností - do 30. 5. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...