OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Helena Zmatlíková dětem – 100 let – PRODLOUŽENO DO 18.8.2024
Začíná:
18.11.2023 09:00
Končí:
18.8.2024 18:00
Organizer:
Chvalský zámek
Telefon:
281 860 130
infocentrum@chvalskyzamek.cz
Pořádá:
Chvalský zámek
Adresa:
Horní Počernice (okres Hlavní město Praha), 19300, Czech Republic

Helena Zmatlíková dětem/ 100 let

UPDATE:

Úspěšná výstava k výročí 100 let od narození Heleny Zmatlíkové, nejznámější české ilustrátorky dětské literatury 20. století jede dál!

Výstava k významnému jubileu uznávané české ilustrátorky dětských knih, paní Heleny Zmatlíkové, která by v listopadu minulého roku oslavila 100. narozeniny, bude pro velký ohlas prodloužena.

Průřez autorčinou tvorbou z velkorysé výpůjčky syna Heleny Zmatlíkové, pana Ivana Zmatlíka, obsahuje originální kresby a črty od jejích začátků až po nejpozdější tvorbu a bude v prvním zámeckém patře k vidění až do poloviny srpna. Sklepení s hernou dětí z Bullerbynu uvolní prostor pro novou výstavu, která navazuje na dílo další významné osobnosti animace a tvorby pro děti 20. století a nabídne našim nejmenším návštěvníkům báječné místo pro hru a rozvíjení imaginace – viz výstava Trnkova Zahrada 2.

HELENA ZMATLÍKOVÁ DĚTEM – 100 LET

Nikdy nemůže knížku zkazit. Vždycky jí dá srdce a křídla.“ František Nepil

Představujeme vám jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem/ 100 let, která oslavuje výročí 100 let od narození nejznámější české ilustrátorky dětské literatury 20. století. Výstava prezentuje průřez celoživotní tvorbou Heleny Zmatlíkové, od prvních skic a návrhů z poloviny 40. let až po nejnovější ilustrace z počátku nového milénia.

Originální ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou k vidění naprosto výjimečně a Chvalský zámek jich, díky spolupráci se synem autorky Ivanem Zmatlíkem, návštěvníkům představí více jak 100. Na vystavených originálech je patrný průběh proměny výtvarného projevu autorky i rozdílnost stylu podle přístupu k jednotlivým knižním titulům a jejich zaměření.

A jak jste již z Chvalského zámku zvyklí, výstava, v některých jejích částech, bude zábavná i hravá! Sklepení zámku se promění v hernu zpracovanou na motivy knihy Děti z Bullerbynu, a děti i dospělí si jistě užijí také kino s Večerníčkem Domeček u tří koťátek, výtvarnou dílnu nebo malou třídu.

Helena Zmatlíková, rozená Wehrbergerová (19. listopadu 1923, Praha – 4. dubna 2005, Praha), byla významná česká ilustrátorka. Ilustrovala téměř 300 knih, převážně pro děti, a získala řadu ocenění za nejkrásnější knihu. Mezi nejznámější tituly, které ilustrovala, patří např. Honzíkova cesta, Děti z Bullerbynu, Deník kocoura Modroočka, Putování za švestkovou vůní, Martínkova čítanka, Malý princ či Pinocchiova dobrodružství. Knihy, které ilustrovala, byly překládány do mnoha jazyků a vycházely v zahraničí s původními ilustracemi. Její půvabné a něžné postavičky s typicky velkýma očima tak znají děti takřka po celém světě.

image-proxy.web

 

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...