OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Srdečně Vás zveme na kulturní akce, které pořádá Chvalský zámek.

Akce pro děti: Pravidelné detektivní týdny či víkendy pro děti a jejich rodinné týmy („únikové“ hry pro děti s příběhy vážícími se k historii zámku), Pohádkové víkendy s princeznami, rytíři, vílami i skřítky (speciální komentované prohlídky) a další akce, při nichž se děti potkávají s pohádkovými či zámeckými postavami (Nocování na zámku s cestou za pokladem, Svatojánský bál pro rytíře i princezny, Tajemná noc, Strašidelná noc a další). V rámci doprovodných akcí k výstavám zapojujeme děti do výtvarných soutěží, nabízíme výtvarné dílny a vzdělávací programy pro školy i školky. 

Akce pro širokou veřejnost: Společenské, kulturní i tradiční akce (Čarodějnice, Živý betlém, Zavírání Vánoc), trhy (Svatoludmilská pouť, Adventní trhy), koncerty na nádvoří, výstavy moderního umění v galerii zámku, pronajímáme prostory pro firemní akce, konference a večírky. Na Chvalském zámku se konají akce MČ Praha 20, Zastupitelstva, zámecká posezení a vítání občánků.


Dětské oslavy narozenin na Chvalském zámku

1.6.2021 - 30.6.2022

Bude mít vaše dítě narozeniny, svátek, výročí či čekáte pěkné vysvědčení? Rádi byste uspořádali oslavu, která opravdu stojí za to? Pomůžeme vám. Objednejte si zámeckou oslavu, na které se dětem plně věnuje jedna z postav ze zámecké družiny.

Víla Ohnivka

Václav Havel v Horních Počernicích

5.10.2021 - 9.1.2022

K výročí 85 let od narození a 10 let od úmrtí Václava Havla představujeme společně s počernickým divadlem a knihovnou kulturní projekt s názvem Václav Havel v Horních Počernicích. Významnou českou osobnost připomeneme prostřednictvím divadla, filmu, besed i výstavy.

Foto Václava Havla od Miloše Fikjze

Kalendář MČ Praha 20 na rok 2022 „Horní Počernice – historické“ je již v prodeji!

5.10.2021 - 31.12.2021

Nový stolní kalendář na rok 2022 je možné od začátku října zakoupit na obvyklých místech. Unikátní historické fotografie Horních Počernic z první poloviny 20. století, které jsme získali z archivů počernických institucí či domácností starousedlíků, vás budou provázet celým příštím rokem a možná též inspirovat k dalšímu bádání v historii naší městské části.

Foto z kalendáře MČ Praha 20 na rok 2022

Výtvarná soutěž pro děti a studenty: NEČEKANÉ PŘÁTELSTVÍ

26.10.2021 - 9.1.2022

Chvalský zámek vyhlašuje tradiční výtvarnou soutěž pro děti a studenty. Tentokrát jsme hodně zvědaví, jak si s novým tématem poradíte. Zajímá nás, zda byste dokázali výtvarně zpracovat přátelství či kamarádství. Toto téma jsme vybrali inspirováni novým animovaným filmem Myši patří do nebe, ve kterém se s poněkud nečekaným přátelstvím potkáváme. Zkusíte namalovat přátelství? Dokážete ho vystihnout podle vašich představ? Držíme vám palce a těšíme se na obrázky.

Foto k výtvarné soutěži na téma Nečekané přátelství

Horní Počernice z jiné perspektivy – fotografická soutěž pro kalendář na rok 2023

26.10.2021 - 15.5.2022

Vážení účastníci tradičních fotografických soutěží, pojďme se letos podívat na Horní Počernice jinak. Ptáte se jak? Jednoduše z jiné perspektivy. Málokdy si uvědomujeme, jak svět automaticky vnímáme z výšky našich očí, a přitom si stačí třeba sednout na zem a svět kolem nás bude vypadat úplně jinak.

Foto k fotografické soutěži Horní Počernice z jiné perspektivy

ADVENTNÍ KALENDÁŘ s chvalskými anděly – již ke koupi

23.11.2021 - 23.12.2021

I letos se můžete těšit na loňskou novinku – autorský Adventní kalendář s chvalskými anděly. Tentokrát však ve vyšší kvalitě! Vydali jsme jej na kvalitním tvrdém papíře jako knižní brožuru.

Obrázek k brožuře Adventní kalendář s chvalskými anděly

CHVÁLA PEČENÍ aneb jak se peče nejen v Horních Počernicích – letos ONLINE

29.11.2021 - 21.12.2021

Tradiční adventní soutěž, která zvala k účasti amatérské pekaře a cukráře vánočního cukroví z Horních Počernic, se i letos posouvá do online prostoru a zároveň i za hranice našich Horních Počernic. V rámci letošního ročníku soutěže sice nebude dán prostor chuťovým buňkám jako v dřívějších letech, ale bude nás o to více zajímat atmosféra vánočního aranžmá vámi upečeného cukroví.

Foto k soutěži Chvála pečení aneb jak se peče nejen v Horních Počernicích

DARUJTE ZÁŽITEK na Chvalském zámku

29.11.2021 - 30.12.2021

Přemýšlíte, jakým vánočním dárkem potěšit své blízké? Darujte jim kulturní zážitek na Chvalském zámku. Pro letošní Vánoce jsme připravili hned několik hezkých tipů. Posuďte sami a vybírejte.

Foto k akci Darujte zážitek na Chvalském zámku

Adventní neděle s andělem Gabrielem – komorní komentované prohlídky jen pro vaši rodinu

12.12.2021 10:00 - 12.12.2021 17:00

Jaké to je, když vás doprovází anděl? Chtěli byste to také zažít? O třetí adventní neděli vám přinášíme komorní komentované prohlídky s andělem Gabrielem rezervované jen pro vaši rodinu! Společně si prohlédnete zámecké salónky, nahlédnete do míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen, vyzkoušíte vánoční tradice, poslechnete si zámecký orchestrion hrající jen ve velké svátky a navštívíte vánoční výstavy.

Foto k akci Adventní neděle s andělem Gabrielem a vánočními tradicemi

Štědrý den na Chvalském zámku

24.12.2021

O Štědrém dnu bychom opět rádi nabídli tradici, při které jsme se společně setkávali u jesliček v zámecké Kočárovně. V tuto chvíli však ještě nelze s jistotou předjímat, proto Vás prosíme, abyste vyčkali a sledovali aktuality na našem webu i FB. Připravujeme současně několik dramaturgických variant Štědrého dne a moc rádi bychom stejně jako v předešlých letech přispěli ke slavnostní atmosféře vánočního svátku.

Foto k akci Štědrý den na Chvalském zámku

Zavírání Vánoc na Chvalském zámku

9.1.2022

Tradiční Zavírání Vánoc na Chvalském zámku připravujeme na neděli 9. ledna. Podobu i program akce zveřejníme v průběhu měsíce prosince. Sledujte tedy prosím naše webové i FB stránky, kde se dozvíte aktuální informace. Děkujeme za pochopení.

Foto k akci Zavírání Vánoc na Chvalském zámku
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Vánoční výstavy

Štědré Vánoce aneb
pod vánočním stromkem našich prababiček
a pradědečků


V ten vánoční čas –
Jan Kudláček / kresby
a ilustrace pro děti.


Od 27. 11. 2021 do 9. 1. 2022 - denně od 9 do 18 hodin, 24. 12. otevřeno od 10 do 16 hodin, zavřeno pouze 25., 26., 31. 12. a 1. 1.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...