OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Srdečně Vás zveme na kulturní akce, které pořádá Chvalský zámek.

Akce pro děti: Pravidelné detektivní týdny či víkendy pro děti a jejich rodinné týmy („únikové“ hry pro děti s příběhy vážícími se k historii zámku), Pohádkové víkendy s princeznami, rytíři, vílami i skřítky (speciální komentované prohlídky) a další akce, při nichž se děti potkávají s pohádkovými či zámeckými postavami (Nocování na zámku s cestou za pokladem, Svatojánský bál pro rytíře i princezny, Tajemná noc, Strašidelná noc a další). V rámci doprovodných akcí k výstavám zapojujeme děti do výtvarných soutěží, nabízíme výtvarné dílny a vzdělávací programy pro školy i školky. 

Akce pro širokou veřejnost: Společenské, kulturní i tradiční akce (Čarodějnice, Živý betlém, Zavírání Vánoc), trhy (Svatoludmilská pouť, Adventní trhy), koncerty na nádvoří, výstavy moderního umění v galerii zámku, pronajímáme prostory pro firemní akce, konference a večírky. Na Chvalském zámku se konají akce MČ Praha 20, Zastupitelstva, zámecká posezení a vítání občánků.


Dětské oslavy narozenin na Chvalském zámku

11.5.2020 - 31.12.2020

Bude mít vaše dítě narozeniny, svátek, výročí či čekáte pěkné vysvědčení? Rádi byste uspořádali oslavu, která opravdu stojí za to? Pomůžeme vám. Objednejte si zámeckou oslavu, na které se dětem plně věnuje jedna z postav ze zámecké družiny.

Víla Ohnivka

Výtvarná soutěž: NENÍ SKŘÍTEK JAKO SKŘÍTEK

1.9.2020 - 30.12.2020

Chvalský zámek vyhlašuje tradiční výtvarnou soutěž, díky níž nahlédneme do světa skřítků, se kterými se potkáváte v pohádkách a dost možná i v běžném životě. Namalujte nám svého skřítka! Letošní téma zní: Není skřítek jako skřítek. Všechna výtvarná díla budou vystavena současně s výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové, která zavede do světa skřítků, víl, vodníků i dalších pohádkových bytostí, s nimiž byla výtvarnice během svého života za dobře.

Obrázek k výtvarné soutěži 2020 - Není skřítek jako skřítek

Kalendář MČ Praha 20 na rok 2021 je již v prodeji!

1.10.2020 - 30.12.2020

Stolní kalendář na rok 2021 je možné již zakoupit na obvyklých místech. Hezké fotografie oblíbených míst z objektivů fotografů, jimž jsou Horní Počernice blízké, Vás budou provázet celým příštím rokem a možná i inspirovat pro procházky po okolí Vašeho domova. Kalendář je opět doplněn o počernické kalendárium akcí pro veřejnost, které pro Vás připravuje městská část i příspěvkové a neziskové organizace.

Ilustrační foto ke stolnímu kalendáři MČ Praha 20 na rok 2021

SOUSEDSKÁ VÝZVA – unikátní historický stolní kalendář MČ Praha 20 na rok 2022

12.10.2020 - 31.12.2020

Milí počerničtí sousedé, v příštím roce, po více jak deseti letech a na vaše přání, bychom opět rádi vydali stolní kalendář obsahující historické fotografie Horních Počernic. Obracíme se na vás s výzvou: máte-li doma fotografie z Horních Počernic z období první poloviny 20. století či starší a jste ochotni nám je zapůjčit na ofocení a zveřejnění v kalendáři, kontaktujte prosím Kláru Tökölyovou na adrese: klara.tokolyova@chvalskyzamek.cz. Odměnou vám bude možnost zapojit se do přípravy nového kalendáře a také hotový kalendář zdarma, který získáte jako poděkování za spolupráci na jeho přípravě.

Ilustrační foto k historickému kalendáři MČ Praha 20 na rok 2022

HORNÍ POČERNICE černobílé

12.10.2020 - 16.5.2021

Vážení účastníci tradičních fotografických soutěží, máme pro vás výzvu roku. Pokuste se zachytit emoce a náladu Horních Počernic pomocí černobílé fotografie! Nejzajímavější fotografie vybrané komisí budou vystaveny v měsíci červenci 2021 v Kočárovně Chvalského zámku ve formátu A3.

Foto k soutěži Horní Počernice černobílé

Darujte ZÁŽITEK na Chvalském zámku

12.11.2020 - 30.12.2020

Přemýšlíte, jakým vánočním dárkem potěšit své blízké? Darujte jim kulturní zážitek na Chvalském zámku. Pro letošní Vánoce jsme připravili hned několik hezkých tipů. Posuďte sami a vybírejte.

Foto k akci Darujte zážitek na Chvalském zámku

OTEVŘENÁ GALERIE pod vánočním stromem na Chvalech

28.11.2020 - 10.1.2021

Staňte se vystavovateli a posly dobrých zpráv ve venkovní galerii na Chvalské tvrzi. Namalujte obrázek, složte báseň či napište vzkaz a potěšte druhé. Svá díla zalaminujte a sami je pak můžete nainstalovat kdykoli v průběhu trvání výstavy. Lanka včetně kolíčků k zavěšení najdete na Chvalské tvrzi hned vedle vánočního stromu. Pod vánočním stromem v termínu od 29. 11. do 8. 12. najdete i schránku Ježíškovy pošty naší MČ, do níž mohou děti zanést své dopisy Ježíškovi.

obrázek k výstavě OTEVŘENÁ GALERIE pod vánočním stromem na Chvalech

VÁNOČNÍ LES na zámeckém nádvoří aneb pojďme spolu do Betléma

28.11.2020 - 10.1.2021

V adventním a vánočním období jsme pro naše nejmenší návštěvníky připravili i interaktivní stezku na zámeckém nádvoří. V improvizovaném lesíku na děti čekají hravé úkoly, po jejichž splnění se dostanou až do Betléma. Chcete se zúčastnit sčítání lidu, stát se pastýřem oveček, poznávat stopy zvířátek, lovit ryby či zahrát vánoční melodii na netradiční hudební nástroj? Zavítejte do Vánočního lesa na nádvoří zámku!

Foto k interaktivní stezce pro děti s názvem Vánoční les na zámeckém nádvoří aneb pojďme spolu do Betléma

ADVENTNÍ KALENDÁŘ s chvalskými anděly

30.11.2020 - 24.12.2020

Milé děti, víte, že nám s letošním odpočítáváním zbývajících dní do Vánoc pomohou andělé? Je to opravdu tak! Máme pro vás připravený Adventní kalendář s chvalskými anděly, který nás spolu propojí na dálku. 30. listopadu kalendář zveřejníme na našich webových stránkách.

Obrázek anděla z Adventního kalendáře s chvalskými anděly

CHVÁLA PEČENÍ aneb jak se peče nejen v Horních Počernicích – letos ONLINE

1.12.2020 - 22.12.2020

Tradiční adventní soutěž, která zvala k účasti amatérské pekaře a cukráře vánočního cukroví z Horních Počernic, se letos posouvá do online prostoru a zároveň i za hranice našich Horních Počernic. V rámci letošního ročníku soutěže sice nebude dán prostor chuťovým buňkám jako v předešlých letech, ale bude nás o to více zajímat atmosféra vánočního aranžmá vámi upečeného cukroví.

Foto k soutěži Chvála pečení aneb jak se peče nejen v Horních Počernicích

Adventní neděle s andělem Gabrielem a vánočními tradicemi – komorní komentované prohlídky jen pro vaši rodinu

13.12.2020 10:00 - 13.12.2020 17:00

Jaké to je, když vás doprovází anděl? Chtěli byste to také zažít? O třetí adventní neděli vám přinášíme komorní komentované prohlídky s andělem Gabrielem rezervované jen pro vaši rodinu! Společně si prohlédnete zámecké salónky, nahlédnete do míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen, vyzkoušíte vánoční tradice, poslechnete si zámecký orchestrion hrající jen ve velké svátky a navštívíte interaktivní dílnu mistra Leonarda. A to není vše! Na zámeckém nádvoří se můžete po prohlídce vydat vánočním lesem až do Betléma. Že je to příliš daleko? Nebojte se. Na našem zámku pod dohledem andělů není nic nemožné! Děti, které ještě nestihly odeslat svůj dopis Ježíškovi, mohou při prohlídce požádat anděla Gabriela o expresní předání.

Foto k akci Adventní neděle s andělem Gabrielem a vánočními tradicemi

Vánoční POČERNICKÝ STREET FOOD FEST

19.12.2020 10:00 - 19.12.2020 18:00

Budou-li příznivé epidemiologické podmínky plánujeme zrušený říjnový termín uskutečnit ještě před Vánoci. Sledujte prosím naše webové stránky. Akci připravuje společnost City Event ve spolupráci s Chvalským zámkem a MČ Praha 20. Vstup zdarma.

Vánoční POČERNICKÝ STREET FOOD FEST

ŠTĚDRÝ DEN na Chvalském zámku

24.12.2020 09:00 - 24.12.2020 16:00

I když se o letošním Štědrém dnu společně nepotkáme v jeden čas u jesliček, budeme mít pro vás otevřeno skoro celý den. Budou-li již oficiálně otevřené galerijní prostory pro veřejnost, budou otevřeny i výstavy ve vnitřních prostorách. Nebude-li to ještě možné, otevřeme pro vás venkovní zámecké nádvoří, kde můžete s dětmi navštívit interaktivní Vánoční les a obdivovat slaměný betlém z dílny Jany Sedlákové. Zároveň si budete moci odnést domů betlémské světlo ve svých lucernách či v námi připravených hrníčcích.V podobném čase bude otevřen i kostel sv. Ludmily a u vánočního stromu určitě navštivte Otevřenou galerii.

Foto k akci Štědrý den na Chvalském zámku

Prodloužené DETEKTIVNÍ TÝDNY na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!

25.12.2020 - 9.1.2021

Řešíte rádi zamotané hádanky, šifry nebo rovnou celé detektivní případy? Dokážete spolupracovat v rodinném týmu a pátrat společně na vlastní pěst? Pak jsou detektivní hry pro vás jako stvořené. Spolu s prodlouženou výstavou LEONARDO vám o vánočních svátcích od pátku 25. 12. do soboty 9. 1. nabízíme delší čas pro vaše rodinná pátrání.
Kdo vlastně byla můza zámeckého malíře Prokopa? Pomůžete Prokopovi tuto záhadnou dívku najít a dát mu naději na další setkání? V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi a je jen na vás, zda si s nimi poradíte. Stopy totiž vedou nejen výstavou, ale celým zámkem včetně míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen. Úspěšné luštitele čeká začátek slibné detektivní kariéry i zasloužená odměna.

Foto k akci Prodloužené detektivní týdny na Chvalském zámku
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Od 29. 8. do 10. 1. 2021 denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...