OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Srdečně Vás zveme na kulturní akce, které pořádá Chvalský zámek.

Akce pro děti: Pravidelné detektivní týdny či víkendy pro děti a jejich rodinné týmy („únikové“ hry pro děti s příběhy vážícími se k historii zámku), Pohádkové víkendy s princeznami, rytíři, vílami i skřítky (speciální komentované prohlídky) a další akce, při nichž se děti potkávají s pohádkovými či zámeckými postavami (Nocování na zámku s cestou za pokladem, Svatojánský bál pro rytíře i princezny, Tajemná noc, Strašidelná noc a další). V rámci doprovodných akcí k výstavám zapojujeme děti do výtvarných soutěží, nabízíme výtvarné dílny a vzdělávací programy pro školy i školky. 

Akce pro širokou veřejnost: Společenské, kulturní i tradiční akce (Čarodějnice, Živý betlém, Zavírání Vánoc), trhy (Svatoludmilská pouť, Adventní trhy), koncerty na nádvoří, výstavy moderního umění v galerii zámku, pronajímáme prostory pro firemní akce, konference a večírky. Na Chvalském zámku se konají akce MČ Praha 20, Zastupitelstva, zámecká posezení a vítání občánků.


ONLINE soutěž pro děti s LEONARDEM DA VINCI

4.1.2021 - 11.4.2021

Po dobu uzavření výstavních prostor jsme s našimi nejmenšími návštěvníky ve spojení prostřednictvím online soutěží s mistrem Leonardem. Navazujeme tak na jarní i podzimní online aktivity a každé pondělí zveřejňujeme na našich FB stránkách (https://www.facebook.com/chvalskyzamek/) novou hádanku, úkol nebo otázku. Děti mohou do konce týdne odpovědět prostřednictvím FB profilu či emailové adresy zákonného zástupce. Na začátku dalšího týdne pak vybereme dva výherce a odhalíme nový soutěžní úkol. Začali jsme v pondělí 4. ledna 2021. K soutěži se lze připojit kdykoli v průběhu jejího trvání!

Foto k akci Online soutěž pro děti tentokrát s Leonardem da Vinci

HORNÍ POČERNICE černobílé

5.1.2021 - 16.5.2021

Vážení účastníci tradičních fotografických soutěží, máme pro vás výzvu roku. Pokuste se zachytit emoce a náladu Horních Počernic pomocí černobílé fotografie! Nejzajímavější fotografie vybrané komisí budou vystaveny v měsíci červenci 2021 ve formátu A3 v Kočárovně Chvalského zámku.

Foto k soutěži Horní Počernice černobílé

Koncerty v roce 2021 – předprodej vstupenek již zahájen

4.2.2021 - 31.12.2021

Předprodej vstupenek na koncerty v roce 2021 již zahájen.

Foto ke koncertům v roce 2021

VELIKONOČNÍ STROM na Chvalské tvrzi

29.3.2021 - 30.4.2021

Zámecké výstavy jsou ještě stále uzavřeny, a tak opět otevíráme galerii venkovní a zveme všechny malíře bez rozdílu věku do „plenéru“. Pojďme znovu rozzářit Chvalskou tvrz a vyzdobme ji velikonočně. A jak? Přece tradičně – barevnými kraslicemi. Doma libovolnou technikou zdobená vyfouknutá vejce pak sami, kdykoli od pondělí 29. března, zavěste na velikonoční strom na Chvalské tvrzi. Budete-li potřebovat pomoc s instalací, či vám doma chybí provázek nebo stužka na zavěšení, nebojte se ozvat. Rádi pomůžeme. Dočkáme-li se vlídného aprílového počasí, najdete velikonoční strom na Chvalské tvrzi až do konce dubna. Tedy kdykoli v průběhu měsíce lze stále zdobit. Autoři kraslic mohou připojit svá jména na cedulky, které budou k dispozici u velikonočního stromu spolu s nůžkami i provázkem. Za inspiraci děkujeme městům Benešov, Rosice, Olomouc a dalším českým a moravským městům, která nás svým příkladem přiměla k založení hezké tradice i v Horních Počernicích.

Foto k akci Velikonoční strom na Chvalské tvrzi

Chvalský zámek povýšil do stavu zámeckého detektiva I. kategorie více jak 100 úspěšných detektivů – blahopřejeme!

1.4.2021 - 30.4.2021

Milí mladí detektivové, pátrání v online světě je u konce. Podařilo se vám zdárně najít ztraceného kupce Chvalské tvrze z první poloviny 15. století a to jsme moc rádi. A jsme také rádi, že máme za sebou celý regiment úspěšných detektivů, které jsme za zásluhy v historickém pátrání povýšili do stavu zámeckého detektiva I. kategorie. Tedy, budou-li se dít v naší blízkosti nějaké nekalé věci, máme na koho se obrátit. Děkujeme!
Všem těm, kteří by měli za lubem našemu zámku uškodit, dáváme na vědomí, že za námi stojí více jak 100 zámeckých detektivů I. kategorie z celé naší krásné země.

Obrázek k akci Chvalský zámek povýšil do stavu zámeckého detektiva I. kategorie více jak 100 detektivů

PUTOVNÍ HRA S OHNIVKOU aneb 10 let přátelství se zámeckou vílou

17.4.2021 - 31.8.2021

Nechce se tomu ani věřit, ale je to již přesně 10 let, co jsme se na zámku spřátelili s vílou Ohnivkou. Zpočátku nezbedná a trochu nedůvěřivá osůbka se za ty roky stala součástí zámecké družiny a také tváří výstav a akcí pro děti. Někteří ji znáte z komiksu v Hornopočernickém zpravodaji a jiní možná i na živo. Když jsme se jí ptali, co by si přála k tomuto hezkému výročí, překvapila nás svou odpovědí. Ráda by totiž navštívila místa, o kterých je zmínka v zámecké historii. Znovu jsme proto poctivě prostudovali dějiny Chvalského zámku a našli spoustu krásných míst v Praze ale i jinde v Čechách, která nás historicky propojují a jsou zároveň skvělým tipem na výlet. Chtěli byste je také poznat? Zveme vás k této putovní oslavě s vílou Ohnivkou. Výletní místa vám s historickým dovětkem představíme na našich webových i facebookových stránkách v sobotu 17. dubna v 8,00 hodin ráno. A pozor! Na všechny, kterým se podaří navštívit alespoň 5 míst a poslat o tom zprávu víle Ohnivce doplněnou o fotografie či pohlednice, čeká překvapení naší zámecké víly. První výletníci budou mít navíc šanci na těchto procházkách či výletech najít některý z 50 kamínků s portrétem víly Ohnivky z dílny našich zámeckých výtvarníků.

Obrázek víly Ohnivky

ČARODĚJNICE 2021 – bylo, nebylo. Těšme se na to, co bude!

23.4.2021 - 23.5.2021

Největší počernická událost roku si v roce 2019 připsala na své konto již 30. ročník své historie! Pandemická situace zatím nepřeje akcím, na nichž bychom se mohli společně potkávat a slavit v takovém počtu. Alespoň si tedy připomeňme, jak šel čas s tímto kulturním svátkem díky fotogalerii na Chvalské tvrzi. Najdete ji po celý měsíc ve venkovním prostoru v blízkosti tradičního ohniště. Na každého, kdo se na některé z „historických“ fotografií najde, čeká povzbudivá odměna. A kdo si bude chtít pořídit fotografii aktuální a třeba i soutěžit o top čarodějnické foto na zámeckém facebooku, může k tomu využít stylizované zákoutí. Vlastní maskovací aranžmá bude pro úspěch v soutěži velkou výhodou.

Foto k akci Čarodějnice 2021 - bylo, nebylo. Těšme se na to, co bude!

FACEBOOKOVÁ SOUTĚŽ o top čarodějnické foto

23.4.2021 - 20.5.2021

Letos se ještě nemůžeme při akci Čarodějnice potkat ve velkém. Ale titul nejlepší čarodějnice/čarodějník tohoto roku společně udělit můžeme! Máme přece sociální sítě.
Zašlete nám fotografii svého letošního čarodějnického kostýmu a soutěžte o ceny společnosti MojeParty.cz.
Těšíme se na vaše čarodějnické outfity. Soutěžit může každý bez rozdílu věku. U čarodějnic se to stejně nepozná :-)

Foto k akci Facebooková soutěž o top čarodějnické foto

PŘESUNUTO: ONDŘEJ HAVELKA a jeho Melody Makers – Swing nylonového věku

26.4.2021 19:30 - 26.4.2021 21:00

Připravovaný koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers s názvem Swing nylonového věku je přesunut na středu 6. října 2021. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti (v případě zájmu o vrácení vstupného kontaktujte prosím infocentrum@chvalskyzamek.cz).

Foto k akci Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Koncert: POHŘEBNÍ KAPELA

21.5.2021 19:30 - 21.5.2021 21:00

Pohřební kapela je nevšední hudební uskupení, které působí na naší scéně již od roku 1998. Její hudba by se dala charakterizovat jako „urban folkcore“ nebo také „lidový crossover“ připomínající svižnou balkánskou hudbu z filmů režiséra Emira Kusturici. Kapela má na svém kontě již čtyři CD a také zahraniční koncerty v Dublinu, Manchestru či Wroclawi. V pátek 21. května od 19,30 hodin se můžete těšit na roztančený parket ve Chvalské stodole v rytmu ska, punku, hip hopu, folku reggae i world music se skvělou Pohřební kapelou.

Logo kapely Pohřební kapela

DVOŘÁKŮV FESTIVAL na Chvalském zámku – Trio Coucou zahraje na zámeckém nádvoří

14.7.2021 19:00 - 14.7.2021 20:30

V roce 180. výročí narození hudebního skladatele Antonína Dvořáka se Chvalský zámek stane poprvé součástí obnoveného a zároveň nejstaršího hudebního festivalu s Dvořákovou hudbou na světě. Na Chvalském zámku vystoupí komorní soubor čtyř mladých hudebníků Trio Coucou. Jejich repertoárem je crossoverová autorská tvorba, ve které se spojují prvky klasické hudby, chansonu, jazzu i popu. V jejich podání na zámeckém nádvoří uslyšíme vedle francouzských chansonů Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Matthieu, Jacquese Brela též jejich autorskou tvorbu, a především světovou premiéru skladby Dvořákovy variace na Romantický kus op. 75.
Koncert se uskuteční na krytém zámeckém nádvoří, a to stylově se skleničkou francouzského vína.

Foto k akci Dvořákův festival na Chvalském zámku

LAURA A JEJÍ TYGŘI

12.11.2021 19:30 - 12.11.2021 21:30

Březnový koncert kapely LAURA A JEJÍ TYGŘI je přesunut na pátek 12. listopadu 2021. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Předprodej vstupenek s novým termínem v recepci Chvalského zámku. Vstupné v předprodeji 250 Kč, v den koncertu 300 Kč.

Foto k akci koncert Laura a její tygři
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Prodlouženo s konečnou platností - do 30. 5. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...