OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Srdečně Vás zveme na kulturní akce, které pořádá Chvalský zámek.

Akce pro děti: Pravidelné detektivní týdny či víkendy pro děti a jejich rodinné týmy („únikové“ hry pro děti s příběhy vážícími se k historii zámku), Pohádkové víkendy s princeznami, rytíři, vílami i skřítky (speciální komentované prohlídky) a další akce, při nichž se děti potkávají s pohádkovými či zámeckými postavami (Nocování na zámku s cestou za pokladem, Svatojánský bál pro rytíře i princezny, Tajemná noc, Strašidelná noc a další). V rámci doprovodných akcí k výstavám zapojujeme děti do výtvarných soutěží, nabízíme výtvarné dílny a vzdělávací programy pro školy i školky. 

Akce pro širokou veřejnost: Společenské, kulturní i tradiční akce (Čarodějnice, Živý betlém, Zavírání Vánoc), trhy (Svatoludmilská pouť, Adventní trhy), koncerty na nádvoří, výstavy moderního umění v galerii zámku, pronajímáme prostory pro firemní akce, konference a večírky. Na Chvalském zámku se konají akce MČ Praha 20, Zastupitelstva, zámecká posezení a vítání občánků.


Koncerty v roce 2021 – předprodej vstupenek již zahájen

4.2.2021 - 31.12.2021

Předprodej vstupenek na koncerty v roce 2021 již zahájen.

Foto ke koncertům v roce 2021

PUTOVNÍ HRA S OHNIVKOU aneb 10 let přátelství se zámeckou vílou

17.4.2021 - 31.8.2021

Nechce se tomu ani věřit, ale je to již přesně 10 let, co jsme se na zámku spřátelili s vílou Ohnivkou. Když jsme se víly ptali, co by si přála k tomuto hezkému výročí, překvapila nás svou odpovědí. Ráda by totiž navštívila místa, o kterých je zmínka v zámecké historii. Chtěli byste je také poznat? Zveme vás k této putovní oslavě s vílou Ohnivkou. Na všechny úspěšné malé výletníky navíc čekají hezké odměny!

Obrázek víly Ohnivky

Vítězné fotografie: Horní Počernice černobílé

28.5.2021 - 1.8.2021

I letošní ročník fotografického klání přinesl snímky, které představily Horní Počernice jako místo, které máme rádi, i když se na ně díváme skrz černobílý filtr. A možná právě proto! Do soutěže se přihlásilo 34 fotografů s celkem 144 fotografiemi. Všem fotografům děkujeme za účast!

Vítězné foto ze soutěže Horní Počernice černobílé

Dětské oslavy narozenin na Chvalském zámku

1.6.2021 - 30.6.2022

Bude mít vaše dítě narozeniny, svátek, výročí či čekáte pěkné vysvědčení? Rádi byste uspořádali oslavu, která opravdu stojí za to? Pomůžeme vám. Objednejte si zámeckou oslavu, na které se dětem plně věnuje jedna z postav ze zámecké družiny.

Víla Ohnivka

TŘETÍ ZA POLOVIC, SEDMÁ ZDARMA – tip pro letošní turistickou sezónu

1.6.2021 - 31.10.2021

Zapojili jsme se do prvního ročníku motivačního programu pro návštěvníky s názvem „Třetí za polovic, sedmá zdarma“. Využijte benefity tohoto programu a objevujte památky známé i neznámé napříč naší republikou.

Jakpak bydlí princezny?

25.6.2021 - 4.7.2021

Na samý závěr školního roku připravujeme pro naše nejmenší návštěvníky malé překvapení, které připomene, že jsme zámkem vpravdě pohádkovým. Přijďte nahlédnout do našich zámeckých komnat a zjistit, jakpak bydlí princezny. Komu patří krásné růžové šaty, z jaké pohádky může být ta známá písnička, proč je v salonku prostřeno tolik talířů, a kdopak asi přebývá na půdě? Návštěvu princeznovských komnat vám nabídneme jako bonus v rámci běžného vstupného v týdnu od 25. června až do 4. července.

Foto k akci Jakpak bydlí princezny

TANČÍRNA ve Chvalské stodole

25.6.2021 19:00 - 25.6.2021 22:00

Vážení příznivci tance, s postupným rozvolňováním kultury bychom rádi již na konci června uskutečnili i první Tančírnu ve Chvalské stodole. Vzhledem k nereálnosti plánovat podobné akce na 100 % jsme se rozhodli tento pilotní termín připravovat i s rizikem, že jej třeba nakonec nebude možné z důvodu vládních opatření uskutečnit. Červnovou Tančírnu připravujeme jako akci rezervační, kdy se zájemci budeme v přímém kontaktu a dokážeme lépe odladit podmínky uskutečnění akce či případně i její bezprostřední zrušení.
Máte-li chuť tuto nejistotu přijmout jako výzvu a mít pro ten případ připravenou v pohotovosti taneční obuv, rezervujte se prosím na adrese: anna.herianova@chvalskyzamek.cz. Tančírnu připravujeme s taneční školou Artimo. Jednotné vstupné na místě 80 Kč. Oděv neformální ale společenský. Bližší informace obdržíte v emailu při rezervaci.

Foto k akci Tančírna ve Chvalské stodole

Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

11.7.2021 10:00 - 11.7.2021 17:00

Prázdninová setkání s princeznou jsou po roce opět tady! V neděli 11. července srdečně zveme na pohádkové komentované prohlídky. Zámkem i výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové provede princezna Šípková Růženka. Navštívíte zámecké salonky, vystoupáte i na princezninu oblíbenou půdu a v zámeckých sklepeních se seznámíte se skřítky všech kategorií!

Foto k akci Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

DVOŘÁKŮV FESTIVAL na Chvalském zámku – Trio Coucou zahraje na zámeckém nádvoří

14.7.2021 19:00 - 14.7.2021 20:30

V roce 180. výročí narození hudebního skladatele Antonína Dvořáka se Chvalský zámek stane poprvé součástí obnoveného a zároveň nejstaršího hudebního festivalu s Dvořákovou hudbou na světě. Na Chvalském zámku vystoupí komorní soubor čtyř mladých hudebníků Trio Coucou. Jejich repertoárem je crossoverová autorská tvorba, ve které se spojují prvky klasické hudby, chansonu, jazzu i popu. V jejich podání na zámeckém nádvoří uslyšíme vedle francouzských chansonů Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Matthieu, Jacquese Brela též jejich autorskou tvorbu, a především světovou premiéru skladby Dvořákovy variace na Romantický kus op. 75.
Koncert se uskuteční na krytém zámeckém nádvoří, a to stylově se sklenkou francouzského vína.

Logo Dvořákova festivalu

Prázdninový DETEKTIVNÍ TÝDEN aneb pátrej na vlastní pěst!

16.7.2021 - 25.7.2021

Řešíte rádi zamotané hádanky, šifry nebo rovnou celé detektivní případy? Dokážete spolupracovat v rodinném týmu a pátrat společně na vlastní pěst? Pak jsou detektivní hry pro vás jako stvořené! Spolu s výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové vám od pátku 16. 7. až do neděle 25. 7. nabízíme i zcela nový příběh pro vaše rodinná pátrání. Tentokrát nás čeká záhada související s podzemními zámeckými chodbami.
V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi a je jen na vás, zda si s nimi poradíte. Stopy totiž vedou nejen výstavou, ale celým zámkem včetně míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen. Úspěšné luštitele čeká začátek slibné detektivní kariéry i zasloužená odměna.

Foto k akci Prázdninový DETEKTIVNÍ TÝDEN aneb pátrej na vlastní pěst!

HRADOZÁMECKÁ NOC 2021 pro děti na Chvalském zámku

31.7.2021 17:00 - 31.7.2021 22:00

Hradozámecká noc na Chvalském zámku slibuje nevšední zážitek uprostřed letních prázdnin. O poslední červencové sobotě připravujeme pro rodiny s dětmi pohádkový program tematicky doplňující letošní TOP výstavu Pohádková země Vítězslavy Klimtové. Čas po běžné zavírací době nabídne zážitky všeho druhu: komentované prohlídky se skřítkem ze zámeckých podzemních chodeb, kulinářský workshop aneb jak se vaří v podzemí, divadelní představení na nádvoří v podání divadla Buchty a loutky a pro odvážné například i možnost spustit se po provaze do středověké zámecké lednice. A to vše ve večerních hodinách a s ojedinělou pohádkovou atmosférou.

Foto k akci HRADOZÁMECKÁ NOC 2021 pro děti na Chvalském zámku

Počernický STREET FOOD FESTIVAL

1.8.2021 10:00 - 1.8.2021 18:00

V neděli 1. srpna zveme všechny příznivce dobrého jídla do venkovního areálu Chvalské tvrze na 1. Počernický Street Food Fest. Přijďte ochutnat moderní i tradiční gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní ale i té české, food trucky. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Vstup na akci zdarma.

Foto k akci Počernický STREET FOOD FEST

Prázdninový DETEKTIVNÍ TÝDEN aneb pátrej na vlastní pěst!

6.8.2021 - 15.8.2021

Řešíte rádi zamotané hádanky, šifry nebo rovnou celé detektivní případy? Dokážete spolupracovat v rodinném týmu a pátrat společně na vlastní pěst? Pak jsou detektivní hry pro vás jako stvořené! Spolu s výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové vám od pátku 6. 8. až do neděle 15. 8. nabízíme i zcela nový příběh pro vaše rodinná pátrání. Tentokrát nás čeká záhada související s podzemními zámeckými chodbami.

Foto k akci Prázdninový DETEKTIVNÍ TÝDEN aneb pátrej na vlastní pěst!

Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

29.8.2021 10:00 - 29.8.2021 17:00

Co se na samém sklonku prázdnin vrátit ještě chvíli do pohádky! V neděli 29. srpna srdečně zveme na pohádkové komentované prohlídky. Zámkem i výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové provede princezna Šípková Růženka. Navštívíte zámecké salonky, vystoupáte i na princezninu oblíbenou půdu a v zámeckých sklepeních se seznámíte se skřítky všech kategorií!

Foto k akci Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

Výroční SVATOLUDMILSKÁ POUŤ na Chvalské tvrzi

12.9.2021 10:00 - 12.9.2021 18:00

Ve výročním roce patronky kostela na Chvalech připravujeme v neděli 12. září 2021 celodenní program pro všechny generace, plný netradičních zážitků a překvapení. Proto vás na tuto událost upozorňujeme s předstihem a doporučujeme vám, abyste si tento termín poznamenali do svých diářů již nyní.

Foto kostela sv. Ludmily na Chvalech

Koncert: STO ZVÍŘAT na Chvalském zámku

12.9.2021 19:00 - 12.9.2021 20:30

STO ZVÍŘAT zahrají v neděli 12. září 2021 na zámeckém nádvoří při tradičním Svatoludmilském koncertě. S kapelou hrající převážně v duchu ska tak zpětně oslavíme jejich krásné a úspěšné třicátiny. Máme se na co těšit!

Foto ke koncertu kapely STO ZVÍŘAT

Koncert: ONDŘEJ HAVELKA a jeho Melody Makers – Swing nylonového věku

6.10.2021 19:30 - 6.10.2021 21:00

Připravovaný koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers s názvem Swing nylonového věku je přesunut na středu 6. října 2021. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti (v případě zájmu o vrácení vstupného kontaktujte prosím infocentrum@chvalskyzamek.cz).

Foto k akci Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Koncert: POLETÍME? ve Chvalské stodole

22.10.2021 19:30 - 22.10.2021 21:00

Tak s touhle partou v pátek 22. října všichni rádi POLETÍME?! Brněnská kapela s charizmatickým frontmanem Rudolfem Brančovským vyprodává kluby a koncertuje na festivalech po celé České republice. Umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika.

Foto kapely Poletíme?

Koncert: LAURA A JEJÍ TYGŘI ve Chvalské stodole

12.11.2021 19:30 - 12.11.2021 21:30

Březnový koncert kapely LAURA A JEJÍ TYGŘI je přesunut na pátek 12. listopadu 2021. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Předprodej vstupenek s novým termínem v recepci Chvalského zámku. Vstupné v předprodeji 250 Kč, v den koncertu 300 Kč.

Foto k akci koncert Laura a její tygři
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové - skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku
od 5. 6. do 21. 11. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...