OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Soutěže

Výtvarná soutěž: Kouzelné dny prázdnin

Fotografická soutěž 2024 – téma „Horní Počernice historické a moderní“

Víla Ohnivka dětem

 

Výtvarná soutěž: Kouzelné dny prázdnin

Chvalský zámek jako každý rok vyhlašuje novou výtvarnou soutěž pro děti a studenty, letos s názvem: Kouzelné dny prázdnin.

Zasněte se a nebo zavzpomínejte na nejzábavnější, nejmilejší či nejkouzelnější momenty, které jste o prázdninách prožili. Ale nemusí to být nutně zážitky z tohoto léta… Prostě zvěčněte vzpomínku, která vás nejvíce zahřeje u srdce. Zveme vás tedy do dalšího ročníku výtvarné soutěže a těšíme se na vaše obrázky, díky nimž budeme moci nahlédnout do vaší tvůrčí fantazie.

Podmínky soutěže: Zúčastnit se mohou žáci mateřských, základních i středních škol, gymnázií a učilišť. Odborná porota vybere nejzajímavější výtvarné práce, které budou odměněny zajímavými cenami. Výtvarná díla budou vystavena v termínu od 21. ledna do 12. června 2023.

Termín odevzdání: nejpozději do 29. prosince 2023 do 18.00 hodin na recepci Chvalského zámku

Podrobnější informace na: www.chvalskyzamek.cz v sekci Akce nebo u produkční Jaroslavy Schmidtová na jaroslava.schmidtova@chvalskyzamek.cz.

Těšíme na všechny vaše výtvarné práce a přejeme krásné oddání se snění!

Patricia Krobová, ředitelka Chvalského zámku

________________________________________________________________________________________

 

Fotografická soutěž 2024 – téma „Horní Počernice historické a moderní“

Nová fotografická soutěž pro kalendář na rok 2025

Minulé dvojčíslo Hornopočernického zpravodaje zveřejnilo vítěze letošní fotografické soutěže, do které jste přispívali se snímky na téma „Horní Počernice – Žijeme tu spolu“. Hornopočernický Kalendáři 2024 bude k dispozici k zakoupení na recepci Chvalského zámku či na vybraných místech naší městské čtvrti a představí užší výběr snímků soutěže.

V tomto čísle si Vás dovolujeme přizvat k účasti na dalším ročníku fotografické soutěže 2024, pro tentokrát s tématem „Horní Počernice historické a moderní“. Uvítáme vaše snímky zachycující pro Vás zajímavé stavby, prostory, zákoutí,

Zúčastnit se mohou fotografové od 13 do 100 let. Uzávěrka pro příjem fotografií je 15. května 2024. Komisi, posuzující umístění nejlepších snímků, zasedne ve složení s profesionálními fotografy. Odměnou za umístění na prvních čtyřech místech budou jako obvykle dárkové karty do obchodního centra Černý Most.

Velikost fotografií: min. 1 MB, max. 5 MB, v minimálním rozlišení 300 Dpi. Jeden autor může zaslat maximálně 15 fotografií.

Fotografie, prosím, zasílejte ve formě odkazu ke stažení snímku přes úložný informační systém (např. uschovna.cz) na adresu: jaroslava.schmidtova@chvalskyzamek.cz nebo přineste na CD/DVD (příp. na flash disku) na recepci Chvalského zámku. Více na www.chvalskyzamek.cz v sekci Akce.

_______________________________________________________________________________________________

 

Víla Ohnivka dětem

Víla Ohnivka

Víla Ohnivka je malá, nezbedná víla, která se odpradávna skrývá na Chvalském zámku. Odpradávna také zlobí a dělá vylomeniny. Na děti je však hodná a ráda si s nimi hraje na schovávanou. Každý měsíc si pro děti připraví novou otázku, která se týká aktuálních dětských výstav,  a tu pak ukryje někde na zámku.  Aby se otázka lépe hledala, zanechá Ohnivka pokaždé na místě ukrytí svůj oranžový plamínek. 

Každý kalendářní měsíc každá holčička či kluk, kteří navštíví zámek, obdrží v zámecké recepci kupónek, na němž budou dvě varianty odpovědi na otázku víly Ohnivky. Která je ta správná? Poradíme – hledejte plamínek spolu s otázkou, prohlédněte si pozorně naše výstavy a rozhodně už nebudete potřebovat další nápovědu. Vyplněný kupónek odevzdejte po prohlídce v recepci. Na konci měsíce  vylosujeme ze správných odpovědí výherce, který získá hezkou odměnu a nové pozvání na zámek. Navíc každý, kdo se soutěže během roku zúčastní a správně odpoví, bude zařazen do celoročního slosování o překvapení víly Ohnivky. Kdo se stal vítězem měsíce se pravidelně dozvíte na našich stránkách a také v Hornopočernickém zpravodaji.

Milé děti, tak už žádné další vysvětlování a pojďte hledat plamínek! 

 

 

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku

Výstava s doprovodným programem, která vznikla přímo pro prostory Chvalského zámku a jeho tajemného sklepení, představí fenomén české komiksové tvorby a ilustrace Rychlé šípy Jaroslava Foglara.

24. 6. - 5. 11. 2023
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...