OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Trnkova zahrada 2
Začíná:
1.6.2024 09:00
Končí:
19.1.2025 18:00

TRNKOVA ZAHRADA II

Originální kybernetoskop

autoři: Jan Trnka, Matyáš Trnka, 2024

 

S velkou radostí vám představujeme novou výstavu, která promění polovinu Chvalského zámku v originální kybernetoskop - velkokapacitní audiovizuální stroj na zábavu, legraci a půvabné nesmysly. V jeho útrobách čeká malého (i velkého) návštěvníka řada neobyčejných atrakcí a překvapivých setkání!

 

Námětem výstavy Trnkova zahrada II je jedna z nejznámějších a nejvydávanějších knih Jiřího Trnky, kterou malíř a filmař nejen ilustroval, ale také napsal.  Vypráví o pěti klucích, kteří objeví cestou do školy za rezavou brankou tajemnou, zarostlou zahradu, v jejíchž útrobách se setkají s různými, převážně zvířecími tvory a prožívají s nimi nejrůznější absurdní a směšná  dobrodružství. Trnkova Zahrada neztratila ani po více než 60 letech nic ze svého půvabu a vtipu a baví dnes již třetí generaci čtenářů. Pro ty, kteří ji nečetli, číst nechtějí, neumějí nebo už to zapomněli, je zde originální kybernetoskop: Trnkova ZAHRADA 2, který hrdiny knihy přenáší z média tištěného do média audiovizuálního. Podstatou projektu je hra, do které je interaktivně zapojen divák.

 

Projekt Jana a Matyáše Trnky představuje Zahradu v podobě netradiční výstavní instalace. Jak naznačuje podtitul “originální kybernetoskop“, nejde o výstavu v tradičním slova smyslu. Autoři scénáře a výtvarného řešení plně respektují autora knihy, ale u vědomí, že by pouhé mechanické a vizuální přenesení postav z knihy do výstavního prostoru neuspokojilo současnou mladou generaci a děti, domýšlejí a pomocí moderních technologií rozvíjejí příběh hlavních aktérů tak, aby v plné šíři vynikla fantazie, poezie, humor, výtvarná a literární kvalita předlohy. Důraz je kladen na interaktivitu, hru a akci s množstvím animací a audiovizuálních efektů. Ale ani ti, kteří znají a mají rádi originální knižní podobu Trnkovy Zahrady, nebudou zklamáni. Setkají se se všemi hlavními postavami z knihy: sádrovým trpaslíkem, zlomyslným kocourem, dobráckými slony, přemoudřelou velrybou i zpívající psí smečkou. Jenom s pěti malými kluky, kteří jsou hrdiny knihy, se nesetkají. Těmi jsou oni sami, návštěvníci. 

 Výstava bude otevřena od 1.6.2024 do 19.1.2025 v běžné otevírací době.

Více informací o projektu najdete na https://www.zahrada2.cz/

zahrada webr

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...