KDE JSME

Kde jsme?

Obrázky ze zámku

Get the Flash Player to see the slideshow.

Výstavy na zámku

Srdečně Vás zveme na výstavní akce, které pořádá Chvalský zámek.

HLAVOLAMY v uličkách starého města

27.5.2017 - 3.9.2017

Zábavná, hravá a interaktivní výstava Hlavolamy v uličkách starého města probíhá po celé léto od 27. května až do 3. září 2017, denně od 9 do 17 hod. v obou velkých výstavních prostorách Chvalského zámku. Zveme děti i dospělé do uliček starého městečka, kde skládáte a luštíte hlavolamy, hádanky, rébusy, logické úlohy, hry a je zde i kuličkové bludiště, velký ježek v kleci a molitanová herna! Jistě vás bude zajímat i největší a nejtěžší hlavolam v České republice (a možná i Evropě) pojmenovaný Big Pelikan.  

Návštěvníci si hravou formou procvičí bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci i trpělivost. Zdravá soutěživost, hravost a zvídavost jsou také stmelujícími prvky pro příjemné rodinné odpoledne. V molitanové herně si děti mohou hrát a uvolnit se. A na závěr se všichni zvěčníte v našem fotokoutku :-) . Otevřeno denně, zavřeno máme pouze od 5. do 8. 7. 2017 (provozní údržba).

Nenechte si ujít také lákavé doprovodné akce:

- 18. 6. od 15 hod. Svatojánský bál princezen, rytířů a princů na nádvoří zámku

- 23. 7. od 10 do 17 hod. Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou a hlavolamy

- 6. 8. od 10 do 17 hod. Pohádková neděle s Popelkou a hlavolamy

- 26. 8. od 18 do 22 hod. Hradozámecká noc na Chvalském zámku – divadlo Strašidlo cantrevillské na nádvoří a komentované prohlídky.

Informace a rezervace času komentovaných prohídek (pohádkové neděle a Hradozámecká noc) na tel. 281 860 130.

DSC_0229_nahled

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se nejen můžete potěšit pohledem na umělecká díla, ale také můžete si udělat radost a koupit si obraz, plastiku nebo jiné dílo vystavené v prodejních galeriích.

Současné umění Nepálu: na cestě k míru uměním

29.5.2017 - 30.7.2017

Výstava fotografií a obrazů pěti autorů z Nepálu nás obohatí jedinečnými zážitky. Koordinátorka projektu Milena Oda Laska a Chvalský zámek dávají možnost vystavovat díla pěti nepálským autorům, jejichž díla vznikla na úpatí Himalájí. Podívejte se na umění jejich očima.

Vernisáž 29.5. 2017 v 18, 30 za účasti umělců s přípitkem a občerstvením.

Výstava je prodejní. Prodejem obrazů se podpoří celý projekt a cesta umělců do Prahy, který vznikl bez finanční podpory.
Kurátoři výstavy: Milena Oda Láska a Navin Jungali.

Zastoupeni jsou tito umělci:

Bishnu Bishwokarma
Gita Baral
Prakash Gautam
Navin K. Jungali
Sabin Poudel
a
Milena Oda Láska

Výstava se koná pod záštitou velvyslance ČR v Nepálu pana Milana Hovorky.

slavnostní zahájení za účasti autorů z Nepálu 29. 5. od 18,30 hodin

obr1_nahled

Vladislav Kaska: Obrazy, grafika

30.5.2017 - 1.7.2017

Vladislav Kaska vystavuje působivé obrazy a grafiku v Kočárovně zámku, zveme na slavnostní vernisáž 30. 5. od 17 hod. Autor byl v dětství žákem plzeňského krajináře Františka Hrabáka. V letech 1960 až 1964 studoval grafiku na Škole uměleckých řemesel v Brně u prof. J. Bruknera a od roku 1964 pokračoval na VŠ umělecko-průmyslové v Praze v ateliéru prof. Antonína Strnadela. V roce 1999 se přestěhoval z Prahy do vesničky Slavkov u Vrchotových Janovic. V současné době učí na ZUŠ ve Voticích, Vrchotových Janovicích a Olbramovicích.

slavnostní zahájení 30. 5. od 17 hod.

Smějící_se_dívka,_Vladislav_Kaska_nahled

Pozvánka

Zábavná, hravá a interaktivní výstava Hlavolamy v uličkách starého města probíhá po celé léto od 27. května až do 3. září 2017, denně od 9 do 17 hod. v obou velkých výstavních prostorách Chvalského zámku.

Zveme děti i dospělé do uliček starého městečka, kde skládáte a luštíte hlavolamy, hádanky, rébusy, logické úlohy, hry a je zde i kuličkové bludiště, velký ježek v kleci a molitanová herna! Jistě vás zaujme i největší a nejtěžší hlavolam (a možná i Evropě) pojmenovaný Big Pelikan. A nenechte si ujít doprovodné akce s pohádkovými postavami!

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...