OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Výstavy na zámku

Srdečně Vás zveme na výstavní akce, které pořádá Chvalský zámek.

RÁKOSNÍČEK, KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA na zámku aneb nejen večerníčky Zdeňka Smetany – PRODLOUŽENO do 14. 6.

8.2.2020 - 14.6.2020

Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka či Malá čarodějnice. To jsou nejznámější večerníčky Zdeňka Smetany, které nepochybně patří k mnohým vzpomínkám na dětství. Smetanův pohádkový svět je však mnohem větší! Objevte společně s námi bohatou fantazii a výtvarný rukopis českého výtvarníka, scénáristy a animátora, který svou tvorbou těší další a další generace. Ve správném pohádkovém světě však nesmí chybět čas na hraní. A ten si u nás také užijete! V interaktivní části výstavy na vás čeká fotokoutek, herna, animační dílna i promítání Pohádek z mechu a kapradí.

Obrázek Křemílka a Vochomůrky z večerníčku Zdeňka Smetany

Pojďte děti, budeme si hrát!

20.6.2020 - 23.8.2020

Všem malým i velkým dětem na vědomí se dává, že se Chvalský zámek promění v jednu velkou interaktivní hernu! Nevěříte? Přijďte se o tom přesvědčit a nudit se rozhodně nebudete!
Čekají na vás skládačky, hlavolamy, kvízy i dovednostní hry všeho druhu – některé pro šikovné ruce jiné zas pro chytrou hlavu. Originální truhlářské exponáty k nám připutují z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku a slibují zábavu pro celou rodinu. Na zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuličky či kuželky. Z dílků postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověřit při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku i vědomosti ze zeměpisu u mapy světa.
Přijďte si užít dopoledne či odpoledne plné her, vždyť kdo si hraje, nezlobí!

Foto k výstavě Pojďte děti, budeme si hrát!

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V naší prodejní galerii si navíc můžete udělat radost i jejich koupí. Přijďte si k nám vybrat obraz či plastiku.

VŠEHOCHUŤ – prodlouženo do 10. 5.

3.3.2020 - 10.5.2020

Výtvarné uskupení Řád chaosu představí v prostorách Kočárovny díla svých tří členů: Vládi Kočičky, Zdeny Bočarové a Jany Tesaříkové. Každý chaos potřebuje svůj řád a každý řád i trochu chaosu… Skupina výtvarníků tvořící v duchu surrealismu nabídne návštěvníkům pestrou škálu technik od olejomalby, přes akvarel, koláž, linoryt až po fotografii. Expozici s názvem Všehochuť navíc doplní i díla Anety Kohoutové, kterou výtvarníci přizvali k výstavě jako svého hosta. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 5. 3. od 18 hodin.

plakát k výstavě v prodejní galerii s názvem Všehochuť

Krásy stověžaté Prahy – prodlouženo do 10. 5.

5.3.2020 - 10.5.2020

Srdečně zveme na výstavu fotografií Petry Skůpové, které provedou historickou Prahou a představí její krásy měnící se s ročním obdobím. K vidění budou i záběry vycházejícího slunce mezi věžemi Týnského chrámu, které lze spatřit na pár dní pouze dvakrát v roce.

Foto k výstavě Krásy stověžaté Prahy

 

POZVÁNKA
Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka na zámku aneb nejen večerníčky Zdeňka Smetany - interaktivní výstava pro děti.

Od 8. 2. do 10. 5. 2020 denně od 9 do 18 hodin.
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...