OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Výstavy na zámku

Všechny výstavní expozice jsou od pondělí 3. května opět otevřené pro vaši návštěvu.

POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku

5.6.2021 - 21.11.2021

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě! Alespoň tak to za svého života tvrdila jejich autorka.
Výstava ve dvou zámeckých podlažích nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší.

klimtova_DSF7766_web_nahled

SV. JOSEF A SV. JÁCHYM – sochy barokního sochaře Jana Jiřího Bendla na Chvalském zámku

7.8.2021 - 7.11.2021

K výročí 1100 let kněžny Ludmily patronky kostela na Chvalech představíme veřejnosti v Modrém salonku Chvalského zámku dvě původní sochy z kostela svaté Ludmily. Jedná se o sochy sv. Josefa a sv. Jáchyma z dílny raně barokního řezbáře a sochaře Jana Jiřího Bendla. Obě 1,5 m vysoké polychromované sochy z lipového dřeva byly donedávna vystaveny v Národní galerii. Pro tuto výjimečnou příležitost je zapůjčila Římskokatolická farnost u kostela sv. Ludmily Praha – Chvaly.
Jan Jiří Bendl byl nejvýznamnější český raně barokní sochař. Byl jediným opravdovým protipólem malíře Karla Škréty, dominantní osobnosti českého umění 17. století. Z Bendlovy dílny pocházejí například sochy prvního Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, dřevěné vyřezávané sochy apoštolů v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Klementinu či jezdecká socha sv. Václava, která stávala na Václavském náměstí (v 19. století byla přemístěna na Vyšehrad). Sochy sv. Josefa a sv. Jáchyma byly původně umístěné v kostele na Chvalech na oltáři sv. Anny.

Socha sv. Josef s Ježíškem od Jana Jiřího Bendla

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V naší prodejní galerii si navíc můžete udělat radost i jejich koupí. Přijďte si k nám vybrat obraz či plastiku.

Obyčejné zázraky v dílech Alisy Pirogové

1.7.2021 - 29.8.2021

Výtvarnice Alisa Pirogová prožila dětství v sibiřském Omsku. Studovala obor užitného umění zpracování kovů na uměleckoprůmyslové škole v Abramtsevu, severovýchodně od Moskvy. Zájem o kov v kombinaci s měkkými textilními materiály přiměl Pirogovou k dalšímu studiu starověkého umění a výšivek zlatou nití v dílnách Vvedenského konventu nedaleko města Vladimir, kde se později stala i uměleckou ředitelkou. Návštěva Prahy výtvarnici natolik okouzlila, že se v roce 2008 rozhodla v Čechách již natrvalo zůstat a inspirovat se ve své tvorbě krásou pražských kostelů, vitráží i střech a v neposlední řadě půvabem české krajiny. Výstava představí emocemi protkané textilní koláže experimentující s rozmanitým materiály a tkaninami. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 1. července od 18 hodin.

Obrázek k výstavě Obyčejné zázraky v dílech Alisy Pirogové

Horní Počernice černobílé

1.7.2021 - 29.8.2021

Zámecká Kočárovna představí výběr nejzajímavějších fotografií Horních Počernic. Autory černobílých snímků jsou místní amatérští fotografové, kteří se zúčastnili tradiční fotografické soutěže. Velice zdařilá výstavní kolekce nadchne svou profesionalitou a okouzlí poetikou i barevností života v naší městské části – černé a bílé navzdory. Výstava je prodloužena na celé léto.
Vernisáž výstavy proběhne ve středu 30. června od 18 hodin.

Vítězné foto ze soutěže Horní Počernice černobílé

 

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové - skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku
od 5. 6. do 21. 11. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...