OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Výstavy na zámku

Všechny výstavní expozice jsou od pondělí 3. května opět otevřené pro vaši návštěvu.

LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci/interaktivní výstava pro děti i dospělé

3.5.2021 - 30.5.2021

Již jen do 30. května 2021 máte jedinečnou příležitost zavítat do světa slavného Leonarda da Vinci! Interaktivní výstava Leonardo z produkce společnosti Objevárium nabízí dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. Interaktivní exponáty umožní sestavovat anatomické modely, prověřit funkčnost mechanických strojů, budovat geometrické struktury či vynálezcův přenosný most, obdivovat model Leonardova slavného obrněného vozidla, reprodukovat malířovy nákresy, zatočit Vitruviánským mužem či digitálně upravovat a promítat obrazy slavné Mony Lisy. A nejenom to! Díky spolupráci se společností VIRTUPLEX si na naší výstavě prostřednictvím virtuální reality prohlédnete i další modely Leonardových vynálezů.
Nenechte si ujít setkání s tvorbou geniálního renesančního umělce! Přijďte žasnout, obdivovat i inspirovat se.

Foto k výstavě Leonardo

POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku

5.6.2021 - 21.11.2021

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě! Alespoň tak to za svého života tvrdila jejich autorka.
Výstava ve dvou zámeckých podlažích nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší.

Pohádková země Vítězslavy Klimtové - skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V naší prodejní galerii si navíc můžete udělat radost i jejich koupí. Přijďte si k nám vybrat obraz či plastiku.

Klub tradičního patchworku BPK – JARNÍ NÁLADA

4.5.2021 - 30.5.2021

Klub tradičního patchworku BPK navazuje na úspěch vánoční výstavy z roku 2019 a v rámci výstavní prezentace s názvem Jarní nálada představí vyšívané quilty s tematikou květů, ptáčků a kvetoucích stromů. Vystavená díla vznikají sešíváním textilních dílků převážně ruční prací. Společným projektem jsou tentokrát kruhové obrázky.

Foto k výstavě Jarní nálada - Klub tradičního patchworku PBK

ODLOŽENO: Obyčejné zázraky v dílech Alisy Pirogové

1.7.2021 - 1.8.2021

Výtvarnice Alisa Pirogová prožila dětství v sibiřském Omsku. Studovala obor užitného umění zpracování kovů na uměleckoprůmyslové škole v Abramtsevu, severovýchodně od Moskvy. Zájem o kov v kombinaci s měkkými textilními materiály přiměl Pirogovou k dalšímu studiu starověkého umění a výšivek zlatou nití v dílnách Vvedenského konventu nedaleko města Vladimir, kde se později stala i uměleckou ředitelkou. Návštěva Prahy výtvarnici natolik okouzlila, že se v roce 2008 rozhodla v Čechách již natrvalo zůstat a inspirovat se ve své tvorbě krásou pražských kostelů, vitráží i střech a v neposlední řadě půvabem české krajiny. Výstava představí emocemi protkané textilní koláže experimentující s rozmanitým materiály a tkaninami.

Obrázek k výstavě Obyčejné zázraky v dílech Alisy Pirogové

 

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Prodlouženo s konečnou platností - do 30. 5. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...