OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Výstavy na zámku

Všechny výstavní expozice jsou od pondělí 3. května opět otevřené pro vaši návštěvu.

PŘÍŠTÍ STANICE: Chvalský zámek

28.5.2022 - 21.8.2022

Výstava plná kol a koleček představí nejrůznější typy historických dopravních hraček poháněných hodinovým strojkem na klíček, pružinovým strojkem, elektromotorem či parním strojem. Velkou dopravní atrakcí budou jízdy historických vláčků na elektrifikovaném modelu kolejiště jezdící přesně podle jízdního řádu. Na nejmenší návštěvníky čeká také dílnička s kultovními stavebnicemi Merkur a Seva, zábavné hry s dopravní tematikou, šlapací autíčka i koloběžky a dětská dopravní kancelář.

PŘÍŠTÍ STANICE: Chvalský zámek

EGYPT – dar Nilu

27.8.2022 - 20.11.2022

Výstava s názvem Egypt – dar Nilu představí velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala již před 5000 lety na březích afrického veletoku. Její autor slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou, které následně uměleckými technikami přetvořil do podoby originálů. Expozici tematicky doplní interaktivní herna v zámeckém sklepení s názvem Za pokladem ztraceného města.

Foto k výstavě EGYPT - dar Nilu

ZA POKLADEM ZTRACENÉHO MĚSTA – interaktivní herna

27.8.2022 - 20.11.2022

Nadchly vás poklady starověkého Egypta v naší výstavní expozici? Staňte se i vy objeviteli a vydejte se na cestu ZA POKLADEM ZTRACENÉHO MĚSTA. Zámecké sklepení se promění v interaktivní ztracené město, kde si pomocí hlavolamů, rébusů, her i úkolů procvičíte bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci i trpělivost. A bude-li vaše mise úspěšná, objevíte i slibovaný poklad!

Foto k interaktivní herně Za pokladem ztraceného města

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V naší prodejní galerii si navíc můžete udělat radost i jejich koupí. Přijďte si k nám vybrat obraz či plastiku.

KVĚTINÁŘSTVÍ

30.6.2022 - 4.9.2022

Bohemia patchwork klub se po roce vrací do zámeckých výstavních prostor, aby představil svá nejnovější patchworková díla. K vidění jsou dvě kolekce, na nichž pracovalo dvacet patchworkářek. Soubor pod názvem Květinářství představuje košíky zhotovené tradiční patchworkovou technikou srubu doplněné ručními aplikacemi a výšivkou. Druhou část výstavní prezentace tvoří quilty na téma zahrada vytvořené nejrůznějšími technikami klasického i současného patchworku.

Obrázek k výstavě Květinářství

Krajina ženami požehnaná

2.7.2022 - 4.9.2022

Pětadvacet žen ve věku od třiceti do pětasedmdesáti let, které se všechny ani neznaly, spojuje především místo, kde žijí. Všechny mají na dosah nádhernou přírodu Českého Švýcarska, krajinu skal a skalních měst, hlubokých roklí, křišťálově průzračných řek, plazivých luk a zadumaných lesů. A všechny svůj kraj znaly a měly k němu blízký vztah. Pak přišel impuls. Pojďme zkusit vnímat krajinu jinak. Nezprostředkovaně, naplno, celými těly. Nahými těly.
Slavnostní vernisáž výstavy velkoformátových fotografií spojená s poetickým pásmem a videoprojekcí proběhne 1. července od 18 hodin.

Foto k výstavě Krajina ženami požehnaná

ŠITÉ OBRAZY Aleny Schulz

7.9.2022 - 2.10.2022

Rodačka z Horních Počernic, malířka a ilustrátorka Alena Schulz, představí v zámecké galerii „šité obrazy“ zhotovené vlastní kombinovanou technikou. Základ tvoří šitá kompozice, na níž je nanášena speciální směs sádry a lepidla. Malířka používá transparentní pastelové tóny a vytváří mimořádně působivé a zároveň jemné obrazy s nesmírnou hloubkou. Slavnostní zahájení výstavy s hudebním doprovodem Vladimíra Merty proběhne v úterý 6. září od 18 hodin.

Plakát k výstavě Aleny Schulz s názvem Šité obrazy

 

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
PŘÍŠTÍ STANICE: Chvalský zámek

Historické dopravní hračky i herní koutky pro děti

Od 21. 5. 2022 do 21. 8. 2022
denně od 9 do 18 hodin
(zavřeno pouze 5. – 6. 7.)
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...