OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.

Výstavy na zámku

Všechny výstavní expozice jsou od pondělí 3. května opět otevřené pro vaši návštěvu.

POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku

5.6.2021 - 21.11.2021

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě! Alespoň tak to za svého života tvrdila jejich autorka.
Výstava ve dvou zámeckých podlažích nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší.

klimtova_DSF7766_web_nahled

SV. JOSEF A SV. JÁCHYM – sochy barokního sochaře Jana Jiřího Bendla na Chvalském zámku

7.8.2021 - 7.11.2021

K výročí 1100 let kněžny Ludmily patronky kostela na Chvalech představujeme veřejnosti v Modrém salonku Chvalského zámku dvě původní sochy z kostela svaté Ludmily. Jedná se o sochy sv. Josefa a sv. Jáchyma z dílny raně barokního řezbáře a sochaře Jana Jiřího Bendla. Obě 1,5 m vysoké polychromované sochy z lipového dřeva byly donedávna vystaveny v Národní galerii. Pro tuto výjimečnou příležitost je zapůjčila Římskokatolická farnost u kostela sv. Ludmily Praha – Chvaly.
Jan Jiří Bendl byl nejvýznamnější český raně barokní sochař. Byl jediným opravdovým protipólem malíře Karla Škréty, dominantní osobnosti českého umění 17. století. Z Bendlovy dílny pocházejí například sochy prvního Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, dřevěné vyřezávané sochy apoštolů v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Klementinu či jezdecká socha sv. Václava, která stávala na Václavském náměstí (v 19. století byla přemístěna na Vyšehrad). Sochy sv. Josefa a sv. Jáchyma byly původně umístěné v kostele na Chvalech na oltáři sv. Anny.

Socha sv. Josef s Ježíškem od Jana Jiřího Bendla

ŠTĚDRÉ VÁNOCE aneb pod vánočním stromkem našich prababiček a pradědečků: historické hračky a pohlednice z doby první republiky

27.11.2021 - 9.1.2022

Jak vypadaly Vánoce našich prababiček a pradědečků, když byli ještě malí? A co mohli tenkrát najít pod vánočním stromečkem? Výstava Štědré Vánoce představí hračky, které dělaly radost dětem v době první republiky. Součást expozice tvoří i vánoční historické pohlednice, které přiblíží atmosféru dětmi nejočekávanější části roku v časech zkraje 20. století.

Foto k výstavě: Štědré Vánoce aneb pod vánočním stromkem našich prababiček a pradědečků: historické hračky a pohlednice z doby první republiky

V ten vánoční čas – Jan Kudláček/kresby a ilustrace pro děti

27.11.2021 - 9.1.2022

V ten vánoční čas se nechte unést i poetickými kresbami ilustrátora Jana Kudláčka, které potěší oko a pohladí duši. Ilustrace určené především dětem nabídnou sněhobílé vánoční krajiny i putování pohádkovým světem. Ostatně poetika a lyričnost Kudláčkových kreslených příběhů má hodně společného s ilustracemi Jiřího Trnky. Přijďte se přesvědčit!

Obrázek k výstavě V ten vánoční čas - Jan Kudláček/kresby a ilustrace pro děti

Prodejní galerie

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V naší prodejní galerii si navíc můžete udělat radost i jejich koupí. Přijďte si k nám vybrat obraz či plastiku.

Dialog – část výstavy prodloužena až do 31. října

4.9.2021 - 31.10.2021

V Prodejní galerii a zámecké Kočárovně představujeme výjimečnou expozici s názvem Dialog. Figurální olejomalby malířky Pavlíny Gardianové, jejíž celou tvorbou se proplétá jako červená nit snovost a lyrika, doplní křehká krása skleněných objektů skláře Dalibora Šípka navazující svébytným přístupem na sklářskou tradici otce Bořka Šípka. Slavnostní zahájení s úvodním slovem doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny proběhne 4. září v 16 hodin.

Foto k výstavě Dialog

„tohle to, támhle to a tůdle to > a je to, že jo“

6.10.2021 - 31.10.2021

Akademický malíř, ilustrátor, grafik a typograf Ladislav Hojný připravil pro podzimní výstavu kolekci obrazů z cyklu Vzkazy zvenčí s názvem „tohle to, támhle to a tůdle to > a je to, že jo“, která představí místa jeho toulek a putování českou krajinou. Hojný se ve svých kresbách soustředí na přírodní motivy a záměrně se vyhýbá zobrazování lidských obydlí a jiných staveb. Nezastírá vábení abstrakcí, svým krajinám dopřává barev i veselosti.
Slavnostní zahájení proběhne ve středu 6. října od 16 hodin.

Obrázek k výstavě Vzkazy zvenčí - Ladislav Hojný

Ztracené iluze – surrealistické obrazy Krále Miroslava

2.11.2021 - 28.11.2021

Obrazy Krále Miroslava obsahují všechno, o čem surrealismus pojednává – vlastní životní zkušenosti i prožitky nasbírané na rušné a bouřlivé cestě umělcově. Královy olejomalby nabízejí přesnou kompozici i barevnost lahodící oku. Společně tak vytvářejí harmonický celek, který dokáže člověka pohltit, uchvátit ale také znechutit. Alespoň tak kolekci hodnotí sám autor expozice. Slavnostní vernisáž s hudebním doprovodem dua Boss & Bossa proběhne ve středu 3. listopadu od 18 hodin.

Ztracené iluze - surrealistické obrazy Krále Miroslava

Obrazy Táni Macholdové/hosté: Dagmar Piorecká a Kryštof Macholda

2.11.2021 - 23.11.2021

Výtvarnice Taťjana Macholdová patří k autorům s neobyčejně širokým spektrem zájmů. Zabývá se kresbou, malbou i grafikou, prostorovými instalacemi a návrhy interiérů, ilustruje a píše knihy s výtvarnou tematikou a své zkušenosti předává dál jako organizátorka výtvarných kurzů pro děti i dospělé.
Taťjana Macholdová společně se svými hosty Dagmar Pioreckou a Kryštofem Macholdou představí v zámecké galerii novinky ze svých ateliérů a srdečně zvou na slavnostní otevření výstavy ve čtvrtek 4. listopadu od 19 hodin.

Obraz Taťjany Macholdové

Záblesky svobody aneb konec 80. let ve fotografiích Miloše Fikejze

27.11.2021 - 9.1.2022

Výstava realizovaná ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla představí výjimečné snímky počernického fotografa Miloše Fikejze zachycující příběh ikonického plakátu „Havel na hrad“, atmosféru sametové revoluce, režimem ostrakizované umělce nebo folkový festival v Lipnici z roku 1988, kde Václav Havel po dlouhé době veřejně vystoupil.
Záštitu nad výstavou převzal senátor Pavel Fischer. Slavnostní vernisáž s úvodním slovem pana senátora proběhne ve čtvrtek 9. prosince od 18 hodin.

Foto Václava Havla od Miloše Fikjze

 

ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové - skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku
od 5. 6. do 21. 11. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...