OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
ČERTI KARLA FRANTY a andělé jeho dcery Aleny
Začíná:
1.12.2018
Končí:
6.1.2019

Unikátní výstava představí rozsáhlou sbírku více jak šedesáti originálních olejomaleb a akvarelů známého českého malíře a ilustrátora dětských knih Karla Franty a zavede do světa hudby, pohádek a snů, kde laskavost a úsměv hrají hlavní roli a čertů netřeba se báti. K vidění budou i obrazy, které nebyly doposud veřejně vystaveny. Část expozice bude věnována volné tvorbě Frantovy dcery Aleny Kadavé, která se zabývá především restaurátorstvím ale také malbou a ilustrací. Srdečně zveme na slavnostní otevření výstavy v neděli 2. prosince od 14 hodin za účasti malířovy manželky Aleny Frantové a dcery Aleny Kadavé. Uvedení nové výstavy doprovodí svým zpěvem  herečka a zpěvačka Kateřina Kosová, kterou znáte jako Šípkovou Růženku z české pohádky Tři bratři. Vstup na slavnostní otevření je zohledněn v ceně vstupného na výstavy. Po dobu konání výstavy využijte  jedinečnou příležitost zakoupit si v zámecké recepci autorské signované tisky, které mohou být originálním vánočním dárkem. Výstava bude otevřena od 1. 12. do 6. 1. 2019, denně od 9 do 18 hodin. 24. 12. otevřeno pouze od 14 do 16 hodin, zavřeno 25., 26., 31. 12. a 1. 1. 

 

Malíř Karel Franta se narodil 1. května 1928 a k výtvarnému umění měl blízko již od mládí. Vyučil se grafickým kreslířem a litografem, poté vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění. Pod vlivem kolegů Jiřího Trnky i Heleny Zmatlíkové směroval svou hlavní uměleckou činnost do dětské ilustrace. Působil jako grafik a výtvarný redaktor. V 60. a 70. letech kreslil do časopisů pro děti a mládež. Svými obrázky doprovodil více jak sto dětských knih nejen českých autorů, ale také produkcí zahraničních nakladatelství a jeho obrázky znají děti po celém světě. Ilustroval též francouzské vydání Ezopových a La Fontainových bajek. Za uměleckou činnost byl Karel Franta oceněn mezinárodními cenami. Například v roce 1986 ve Frankfurtu nad Mohanem cenou Grand Prix UNICEF při OSN za nejlepší ilustraci a v roce 1994 zápisem na čestnou listinu IBBY, mezinárodního sdružení pro dětskou literaturu.

„Celý život jsem vyhledával jeho lepší stránky a právě o nich jsem se dětem snažil svým kreslením vypravovat. Vždyť není třeba rozmnožovat ty horší. Ne, čtenáře máme převádět spíš do světa laskavosti a úsměvu,“ řekl před lety o své tvorbě v loňském roce zesnulý malíř a ilustrátor Karel Franta.

Natočili a napsali o výstavě:

ČT 24, 2. prosince 2018, https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/2669774-kam-cert-nemuze-nastrci-andela-chvalsky-zamek-spojil-dila-karla-franty-a-jeho-dcery

www.www-kulturaok-eu.cz, 3. prosince 2018, https://www.www-kulturaok-eu.cz/news/certi-karla-franty-a-andele-jeho-dcery-aleny-aneb-mlynek-na-hudbu-ci-s-certy-zname-zerty/

ČT D, pořad TAMTAM, 29. 12. 2018, https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10653345502-tamtam/218553110030052/obsah/665826-certi-karla-franty

Ceník vstupného:

dospělý 70 Kč;

děti, studenti, senioři a ZTP/P 40 Kč,

rodinné vstupné 190 Kč.

V ceně vstupného je prohlídka zámeckých prostor i souběžně probíhajících výstav.

Doprovodné akce:

2. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková neděle s vílou Ohnivkou a vánočními výstavami - komentované prohlídky pro děti i dospělé 

2. prosince od 14 hodin: Slavnostní otevření výstavy za účasti manželky Aleny Frantové a dcery Aleny Kadavé, zazpívá Kateřina Kosová (Šípková Růženka z pohádky Tři bratři)

2. prosince od 10 do 17 hodin: Adventní trhy, rozsvícení vánočního stromu a Ježíškova pošta 

15. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková sobota se Šípkovou Růženkou, vánočními výstavami a ukázky řemesel – komentované prohlídky pro děti i dospělé. Děti mohou ve stejný den navštívit i vánoční dílničky za cenu 100 Kč.

16. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková neděle s Popelkou, vánočními výstavami a ukázkou řemesel – komentované prohlídky pro děti i dospělé. Děti mohou ve stejný den navštívit i vánoční dílničky za cenu 100 Kč.

24. prosince od 14 do 16 hodin: Živý Betlém na Chvalském zámku (na Štědrý den i výstavy otevřeny pouze od 14 do 16 hodin)

6. ledna od 14 do 16 hodin: Zavírání Vánoc na Chvalském zámku s tříkrálovým průvodem a velbloudy

ČERTI KARLA FRANTY a andělé jeho dcery Aleny

 

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...