OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Filmový svět Miloše Fikejze – prodlouženo do 22. 11.
Date:
22.11.2020

Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze (1959–2019) filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa můžete po celé září obdivovat v prostorách Kočárovny i Prodejní galerie Chvalského zámku. Uznávaný fotograf fotil na černobílý kinofilmový negativ a zásadně bez blesku, pouze v přirozených, byť někdy extrémních světelných podmínkách. Zahraniční umělce nejčastěji dokumentoval na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, na pražském Febiofestu, v Uherském Hradišti při Letní filmové škole či v rámci festivalu Dny evropského a francouzského filmu v Praze.

Výstava bude otevřena od 29. 8. do 22. 11. 2020 denně od 9 do 18 hodin. Srdečně zveme na vernisáž výstavy v úterý 8. září od 18 hodin.

Napsali o výstavě:

Náš Region, 21. září 2020, https://nasregion.cz/praha/filmovy-svet-milose-fikejze-chvalsky-zamek-ma-uspesnou-vystavu-a-prodlouzil-ji-i-do-rijna/

MILOŠ FIKEJZ (1959 Vysoké Mýto – 2019 Horní Počernice)

Po absolvování vysokomýtského gymnázia a knihovnické nástavby v Praze pracoval až do své smrti jako odborný pracovník v knihovně Národního filmového archivu (dříve Československého filmového ústavu) v Praze. 

Od poloviny 80. let publikoval články ve filmových periodikách (mj. Film a doba, Záběr, Kino, Filmový přehled). 

Je autorem několika filmových monografií (mj. Fred Astaire, Dustin Hoffman, Francis Ford Coppola, Woody Allen), rozsáhlého biografického slovníku Filmoví herci současnosti – 640 profilů zahraničních herců, dvousvazkového slovníku Slovník zahraničních filmových herců konce XX. století. Pro nakladatelství Libri připravil třísvazkový slovník Český film: Herci a herečky.

Napsal několik stovek filmových hesel do rozsáhlých slovníků (např. Všeobecná encyklopedie Diderot, Český biografický slovník XX. století, Biografický slovník českých zemí, Ottova encyklopedie Česká republika či Osobnosti Česko). 

Jako odborný lektor se dlouhodobě podílel na redakcích filmové literatury a festivalových katalogů (např. MFF Karlovy Vary, Febiofest, Finále Plzeň).

Zároveň se věnoval fotografickému portrétování významných osobností naší a světové kultury – filmových tvůrců a osobností spojených tvůrčím způsobem s filmem a své snímky publikoval v řadě našich i zahraničních periodik a knižních titulů.

Od roku 1990 své fotografie samostatně vystavoval  v Budapešti, Moskvě, Paříži, Praze a v dalších českých městech.  

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...