OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Kateřina Skořepová: Na sever od slunce, na kopci doprava
Začíná:
1.10.2013 09:00
Končí:
3.11.2013 17:00

Chvalský zámek zve na prodejní výstavu Kateřiny Skořepové s názvem Na sever od slunce, na kopci doprava, která probíhá v galerii od 2. 10. do 3. 11. 2013 a jejíž slavnostní vernisáž se koná v úterý 8. října od 18 hodin.

Výstava svým názvem naznačuje směr, kterým je možné se vydat, avšak nenaznačuje a nedává návod na to, co na konci cesty objevitele čeká. Návštěvník může volně procházet prostorem i mimo danou směrovou instrukci. Na výstavě objeví díla, která autorka vytvořila za poslední rok i díla časově starší. Jednoduchost navigace v názvu výstavy odráží i jednoduchost výtvarných prostředků, které autorka v poslední době používá. Dříve vrstvené barevné lazury se v posledních monumentálních obrazech maximálně zjednodušily na základní barevný tón a podobný posun se uskutečnil i v oblasti tematické. Od andělských a lidských bytostí se zájem autorky přesunul ke znázornění ptáků, ryb a rostlin. Komplikovanost lidského bytí, neurčitost a vícevýznamovost andělského světa je konkretizována v zachycení přítomného okamžiku existence a života – v letu ptáků, v pohybu ryb ve vodě a růstu rostlin.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...