OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
O nejohnivější vílu Ohnivku – výtvarná soutěž pro děti
Začíná:
26.11.2012
Končí:
11.1.2013

Milé děti,

jistě už znáte naši vílu Ohnivku. Je to taková čiperná a občas trochu rozverná osůbka sídlící odpradávna na Chvalském zámku. Od ledna 2012 se s ní navíc můžete potkávat na zámeckých výstavách. Hraje si s vámi na schovávanou a vy pak hledáte po zámku její poztrácené plamínky. To ji moc baví a vás doufejme také.

Ohnivka se však trochu stydí, a proto se sama ukazuje jen někdy – například při Pohádkových víkendech s vílou Ohnivkou. Pan malíř ji tam zahlédl a namaloval. Co když ale něco přehlédl? Třeba jste ji také viděly a podle vás vypadá přece jen trošku jinak. Zajímalo by nás proto, jak si ji představujete vy samy. Zkuste nám vílu Ohnivku namalovat!

Podmínky soutěže jsou následující:

 Kategorie:

  1. kategorie – předškolní děti
  2. kategorie – 1. až 3. třída ZŠ
  3. kategorie – 4. až 6. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  4. kategorie – 7. až 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

 

Technika: libovolná

 

Formát: A4, A3 nebo A2

 

Termíny:

  • Obrázky odevzdejte nejpozději do 11. ledna 2013 do 17.00 hodin na recepci Chvalského zámku. (Z druhé strany obrázku uveďte jméno autora, adresu bydliště nebo školy, věk – u školních dětí třídu, zařazení do kategorie, kontaktní telefon).
  • Dne 14. ledna zasedne komise, jejímž členem bude i malíř, který výtvarnou podobu víly Ohnivky vytvořil a který pro vás kreslí oblíbený komiks. Z každé kategorie vyhlásíme tři výherce, kteří budou odměněni.
  • Všechny výtvarné práce budou vystaveny na Chvalském zámku. 
  • Slavnostní vyhlášení vítězných prací proběhne v neděli 20. ledna v 15.30 hodin na Chvalském zámku v rámci slavnostního otevření výstavy Večerníčky na Chvalském zámku (budou u nás Krteček, Maxipes Fík a Autopohádky). Zároveň bude vylosován výherce celoroční soutěže „O kouzelný plamínek víly Ohnivky“. Pro výherce výtvarné soutěže i soutěže plamínkové je připravena prohlídka s vílou Ohnivkou a další ceny.
<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...