OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
O nejohnivější vílu Ohnivku – výtvarná soutěž pro děti
Začíná:
26.11.2012
Končí:
11.1.2013

Milé děti,

jistě už znáte naši vílu Ohnivku. Je to taková čiperná a občas trochu rozverná osůbka sídlící odpradávna na Chvalském zámku. Od ledna 2012 se s ní navíc můžete potkávat na zámeckých výstavách. Hraje si s vámi na schovávanou a vy pak hledáte po zámku její poztrácené plamínky. To ji moc baví a vás doufejme také.

Ohnivka se však trochu stydí, a proto se sama ukazuje jen někdy – například při Pohádkových víkendech s vílou Ohnivkou. Pan malíř ji tam zahlédl a namaloval. Co když ale něco přehlédl? Třeba jste ji také viděly a podle vás vypadá přece jen trošku jinak. Zajímalo by nás proto, jak si ji představujete vy samy. Zkuste nám vílu Ohnivku namalovat!

Podmínky soutěže jsou následující:

 Kategorie:

  1. kategorie – předškolní děti
  2. kategorie – 1. až 3. třída ZŠ
  3. kategorie – 4. až 6. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  4. kategorie – 7. až 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

 

Technika: libovolná

 

Formát: A4, A3 nebo A2

 

Termíny:

  • Obrázky odevzdejte nejpozději do 11. ledna 2013 do 17.00 hodin na recepci Chvalského zámku. (Z druhé strany obrázku uveďte jméno autora, adresu bydliště nebo školy, věk – u školních dětí třídu, zařazení do kategorie, kontaktní telefon).
  • Dne 14. ledna zasedne komise, jejímž členem bude i malíř, který výtvarnou podobu víly Ohnivky vytvořil a který pro vás kreslí oblíbený komiks. Z každé kategorie vyhlásíme tři výherce, kteří budou odměněni.
  • Všechny výtvarné práce budou vystaveny na Chvalském zámku. 
  • Slavnostní vyhlášení vítězných prací proběhne v neděli 20. ledna v 15.30 hodin na Chvalském zámku v rámci slavnostního otevření výstavy Večerníčky na Chvalském zámku (budou u nás Krteček, Maxipes Fík a Autopohádky). Zároveň bude vylosován výherce celoroční soutěže „O kouzelný plamínek víly Ohnivky“. Pro výherce výtvarné soutěže i soutěže plamínkové je připravena prohlídka s vílou Ohnivkou a další ceny.
<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...