OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
STAROČESKÉ VÁNOCE na Chvalském zámku
Začíná:
1.12.2018
Končí:
6.1.2019

Na stole voní čerstvě upečená vánočka. U kamen je vyskládaná další hromádka právě přinesených polínek na topení. Z ořechových skořápek kdosi vyrobil ještě pár ozdob na stromeček a do betléma přidal další vyřezanou ovečku …

 

Jak se žilo na venkově před více jak sto lety v časech vánočních přiblíží výstava Staročeské Vánoce. Budete moci nahlédnout do skromné domácnosti s dobovým vybavením, obdivovat vyřezávané i podomácku vyráběné betlémy i vánoční zdobení, připomenete si lidové zvyky a obyčeje. Navíc  o pohádkovém víkendu 15 . – 16. prosince zabydlí světničku hospodyňky, které nebudou zahálet a návštěvníkům předvedou stará řemesla a ruční práce. V sobotu se můžete těšit na ukázku paličkování a předení na opravdovém kolovrátku. V neděli na pletení košíků a patchwork.  Děti mohou o témže víkendu navštívit dílničky, kde si za poplatek 100 Kč vyrobí vlastní vánoční dřevěnou ozdobu. Po celou dobu adventní i vánoční můžete na zámeckém nádvoří obdivovat betlém ze sena a slámy z dílny Jany Sedlákové. Přijďte k nám zažít atmosféru starých českých Vánoc! Výstava bude otevřena od 1. 12. do 6. 1. 2019, denně od 9 do 18 hodin. 24. 12. otevřeno pouze od 14 do 16 hodin, zavřeno 25., 26., 31. 12. a 1. 1. 

Natočili o výstavě:

TV Praha, 21. prosince 2018, https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/9172/chvalsky-zamek-predstavuje-staroceske-vanoce

TV TUTY, pořad VIP U s Terezou Maškovou na Chvalském zámku, http://tuty.tv/televize/vip-u-s03e13/

Ceník vstupného:

dospělý 70 Kč;

děti, studenti, senioři a ZTP/P 40 Kč,

rodinné vstupné 190 Kč.

V ceně vstupného je prohlídka zámeckých prostor i souběžně probíhajících výstav (Čerti Karla Franty a andělé jeho dcery Aleny).

Doprovodné akce:

2. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková neděle s vílou Ohnivkou a vánočními výstavami - komentované prohlídky pro děti i dospělé 

2. prosince od 14 hodin: Slavnostní otevření výstavy za účasti manželky Aleny Frantové a dcery Aleny Kadavé, zazpívá Kateřina Kosová (Šípková Růženka z pohádky Tři bratři)

2. prosince od 10 do 17 hodin: Adventní trhy, rozsvícení vánočního stromu a Ježíškova pošta 

15. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková sobota se Šípkovou Růženkou, vánočními výstavami a ukázkou řemesel – komentované prohlídky pro děti i dospělé. Děti mohou navštívit i vánoční dílničky za poplatek 100 Kč.

16. prosince od 10 do 18 hodin: Pohádková neděle s Popelkou, vánočními výstavami a ukázkou řemesel – komentované prohlídky pro děti i dospělé. Děti mohou navštívit i vánoční dílničky za poplatek 100 Kč.

24. prosince od 14 do 16 hodin: Živý Betlém na Chvalském zámku (na Štědrý den i výstavy otevřeny pouze od 14 do 16 hodin)

6. ledna od 14 do 16 hodin: Zavírání Vánoc na Chvalském zámku s tříkrálovým průvodem 

STAROČESKÉ VÁNOCE na Chvalském zámku

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...