KDE JSME
Kde jsme?
Obrázky ze zámku
Get the Flash Player to see the slideshow.
Událost:
Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny
Začíná:
9.9.2017 09:00
Končí:
3.12.2017 17:00

Víte o tom, že oblíbený Krtek Zdeňka Milera slaví letos již 60. narozeniny? A kde jinde slavit tak významné výročí než na Chvalském zámku, který je zasvěcen dětem, rodinám, školám a školkám? Pobaví se děti i dospělí, na všechny při narozeninové výstavě myslíme! Výstava probíhá od 9. 9. do 3. 12. 2017, denně od 9 do 17 hod. ve všech výstavních prostorách zámku. Připravili jsme i mnoho doprovodných akcí a komentované prohlídky pro rodiny s dětmi, školy, školky a dětské kolektivy. Slavnostní otevření výstavy spojené s besedou s ilustrátorkami Kateřinou Milerovou, dcerou Zdeňka Milera, a Emilií Milerovou, jeho manželkou, se koná v sobotu 9. září 2017 od 14 hodin ve velkém sále zámku.

Zámecká kočárovna se promění na kino, kde budeme promítat filmy o Krtkovi. Ze sklepení se stane velká interaktivní herna, neboť bude věnováno výstavě Zdeněk Miler dětem. Mezi panely ve tvaru otevřené knihy s replikami ilustrací na děti čekají skládačky, puzzle, kostky, skládací raketa nebo bludiště. Za splněné úkoly si děti dávají do katalogu razítka. K nahlédnutí jsou také připraveny cizojazyčné knihy o Krtkovi a na závěr se mohou děti podívat na některé kreslené příběhy. Kromě Krtka uvidí děti i postavičky Cvrčka či Štěňátka.

A co nabídne 1. patro zámku? Můžete zde obdivovat originální ilustrace ze společné knihy Zdeňka Milera a Kateřiny Milerové „Krtek a rybka“ i první příběhy paní Krtečkové, originální ilustrace první samostatné knihy K. Milerové „Krtek na návštěvě“. Kateřina Milerová zde prezentuje ukázky své volné tvorby a představuje i modrého medvěda Baribala, svou původní pohádkovou postavu.

Velmi zajímavé jsou také ukázky originálních zachovaných ultrafánů, původního postupu kresleného filmu o Krtkovi ze studia Jiřího Trnky, kombinované s ukázkami z připravované knihy o Zdeňku Milerovi od Pavly Slancové. Emilie Milerová, manželka Zdeňka Milera, zde představí své pohádkové obrázky Prahy i další volnou tvorbu. Jistě vám neunikne ani dokument o Zdeňku Milerovi a rádi se zvěčníte s Krtkem v našem fotokoutku.

 Nenechte si ujít doprovodné akce:

 - 9. 9. od 14 hod. slavnostní zahájení, hosté ilustrátorky Kateřina a Emilie Milerová (dcera a manželka Z. Milera)

 - 16. 9. od 18 do 21 hod. Tajemná noc na Chvalském zámku – napínavá stezka zámkem s pohádkovými postavami

 - 17. 9. od 10 do 18 hod. Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi s bohatým programem

 - 14. 10. od 10 do 17 hod. Pohádková sobota na zámku s princem Filipem

 - 15. 10. od 10 do 17 hod. Pohádková neděle na zámku s princeznou Koloběžkou

- 11. 11. od 10 do 17 hod. Pohádková sobota na zámku s Meluzínkou

 - 12. 11. od 10 do 17 hod. Pohádková neděle na zámku se skřítkem Matýskem

 - 3. 12. od 10 do 17 hod. Pohádková neděle na zámku s vílou Ohnivkou

 Rezervace, informace na tel. 281 860 130 nebo na e-mailu infocentrum@chvalskyzamek.cz . Zkrátka na této narozeninové výstavě nesmí chybět nikdo, kdo má rád oblíbeného roztomilého českého Krtka!

 

<<< Zpět
Pozvánka
Zábavná, hravá a interaktivní výstava Hlavolamy v uličkách starého města probíhá po celé léto od 27. května až do 3. září 2017, denně od 9 do 17 hod. v obou velkých výstavních prostorách Chvalského zámku.

Zveme děti i dospělé do uliček starého městečka, kde skládáte a luštíte hlavolamy, hádanky, rébusy, logické úlohy, hry a je zde i kuličkové bludiště, velký ježek v kleci a molitanová herna! Jistě vás zaujme i největší a nejtěžší hlavolam (a možná i Evropě) pojmenovaný Big Pelikan. A nenechte si ujít doprovodné akce s pohádkovými postavami!
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...