OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Věra Tataro: Kouzelná zahrada aneb proč je havran jako psací stůl
Začíná:
3.9.2013 10:00
Končí:
29.9.2013 17:00

Pod tímto zvláštním názvem, inspirovaným z části známou dětskou knihou, z části už ne tak známým animovaným filmem, se skrývá výjimečná výstava. Diváka zavede, podobně jako postavy z dětských příběhů, do neobvyklých míst – tentokrát do neobvyklých zákoutí tvorby hornopočernické malířky a ilustrátorky Věry Tataro.

Po formální prohlídce rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy nás Věra Tataro zavádí do intimity malé bylinkové zahrádky, která překypuje vůněmi a barvami a zve k posezení na oprýskané dřevěné lavičce. Výtvarniceznámá především svými velkými akrylovými plátny se na této výstavě vůbec poprvé představuje malými akrylovými malbami, podobně jako bylinková zahrádka chuťově neboli námětově různorodými. A stejně jako bylinky v zahrádce jsou i obrázky na výstavě čerstvé a voňavé, neboť všechny vznikly během posledního roku.

Branka do zahrádky je otevřena, malebné krajinky zvou k procházkám, květiny okouzlují svou křehkou krásou a kreslené postavičky baví svými veselými kousky. Obzvlášť vnímavý divák možná najde i odpověď na otázku, kterou pojmenovává výstava ve svém názvu.

Nenechte si ujít vernisáž spojenou s koncertem rockových legend – 3. září od 19 hod. Srdečně zveme. Prodejní výstava trvá od 3. do 29. září 2013.

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...