OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Věra Tataro: Kouzelná zahrada aneb proč je havran jako psací stůl
Začíná:
3.9.2013 10:00
Končí:
29.9.2013 17:00

Pod tímto zvláštním názvem, inspirovaným z části známou dětskou knihou, z části už ne tak známým animovaným filmem, se skrývá výjimečná výstava. Diváka zavede, podobně jako postavy z dětských příběhů, do neobvyklých míst – tentokrát do neobvyklých zákoutí tvorby hornopočernické malířky a ilustrátorky Věry Tataro.

Po formální prohlídce rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy nás Věra Tataro zavádí do intimity malé bylinkové zahrádky, která překypuje vůněmi a barvami a zve k posezení na oprýskané dřevěné lavičce. Výtvarniceznámá především svými velkými akrylovými plátny se na této výstavě vůbec poprvé představuje malými akrylovými malbami, podobně jako bylinková zahrádka chuťově neboli námětově různorodými. A stejně jako bylinky v zahrádce jsou i obrázky na výstavě čerstvé a voňavé, neboť všechny vznikly během posledního roku.

Branka do zahrádky je otevřena, malebné krajinky zvou k procházkám, květiny okouzlují svou křehkou krásou a kreslené postavičky baví svými veselými kousky. Obzvlášť vnímavý divák možná najde i odpověď na otázku, kterou pojmenovává výstava ve svém názvu.

Nenechte si ujít vernisáž spojenou s koncertem rockových legend – 3. září od 19 hod. Srdečně zveme. Prodejní výstava trvá od 3. do 29. září 2013.

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Trnkova Zahrada 2

Trnkova Zahrada 2 je po 6 letech opět k vidění v Praze, a my jsme rádi, že právě u nás, na Chvalském zámku.

Sklepení zámku se proměnilo v kouzelnou zahradu i se všemi jejími obyvateli. Čeká vás spousta humoru, krásy, nových technologií a nesčetných herních prvků. V Zahradě ztratíte pojem o čase a užijete si spoustu legrace!

1.6. 2024 - 19.1.2025
denně od 9 do 18 hodin


Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18.11.2023 - 18.8.2024
denně od 9 do 18 hodin

Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...