OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Věra Tataro: Kouzelná zahrada aneb proč je havran jako psací stůl
Začíná:
3.9.2013 10:00
Končí:
29.9.2013 17:00

Pod tímto zvláštním názvem, inspirovaným z části známou dětskou knihou, z části už ne tak známým animovaným filmem, se skrývá výjimečná výstava. Diváka zavede, podobně jako postavy z dětských příběhů, do neobvyklých míst – tentokrát do neobvyklých zákoutí tvorby hornopočernické malířky a ilustrátorky Věry Tataro.

Po formální prohlídce rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy nás Věra Tataro zavádí do intimity malé bylinkové zahrádky, která překypuje vůněmi a barvami a zve k posezení na oprýskané dřevěné lavičce. Výtvarniceznámá především svými velkými akrylovými plátny se na této výstavě vůbec poprvé představuje malými akrylovými malbami, podobně jako bylinková zahrádka chuťově neboli námětově různorodými. A stejně jako bylinky v zahrádce jsou i obrázky na výstavě čerstvé a voňavé, neboť všechny vznikly během posledního roku.

Branka do zahrádky je otevřena, malebné krajinky zvou k procházkám, květiny okouzlují svou křehkou krásou a kreslené postavičky baví svými veselými kousky. Obzvlášť vnímavý divák možná najde i odpověď na otázku, kterou pojmenovává výstava ve svém názvu.

Nenechte si ujít vernisáž spojenou s koncertem rockových legend – 3. září od 19 hod. Srdečně zveme. Prodejní výstava trvá od 3. do 29. září 2013.

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
IMAGINÁRIUM Divadla bratří Formanů a jejich přátel

21. 1. - 11. 6. 2023
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...