OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Bitva národů na Petříně od 7. do 10. 5. 2015
Začíná:
7.5.2015 10:00
Končí:
10.5.2015 22:00

Praha se stane dějištěm Bitvy národů!
Mistrovství světa v plně kontaktním středověkém boji přiláká do Prahy týmy z více než třicet pěti zemí světa! V Praze se na počátku května setkají bojovníci z celého světa v autentických středověkých zbrojích. Od 7. do 10. května se v bitevní aréně, která vyroste na Petříně, uskuteční šestý ročník mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji nazvaný Bitva národů (Battle of the Nations). Vstupenky na tuto unikátní akci, na níž se utkají bojovníci národních týmů z více než třiceti pěti zemí světa, si mohou koupit v sítích ticket pro. Více www.bitvarnarodu.cz . Zajímavé video zde : https://www.youtube.com/watch?v=H-w_F6-XvTk

Co je středověký boj? Je to plně kontaktní sportovní disciplína v autentické středověké zbroji, unikátní adrenalinový sport, který do jednoho snoubí prvky z mnoha bojových sportů, jako zápas, kickbox, MMA, historický šerm apod. Bojuje se v několika disciplínách bohurtů (hromadné boje 5vs5, 21vs21, masové polní bitvy) a duelů jako je triatlon 1vs1 (boj na dlouhý meč, meč a štít, meč a pukléř) a tvz. Profighty. Mistrovství světa pořádá Mezinárodní asociace historického středověkého boje (HMBIA). Letošní šestý ročník se bude konat v Praze od 7. do 10. května za účasti zemí jako je například Mexiko, Izrael, Argentina, Austrálie, Nový Zéland, Švýcarsko, Estonsko nebo Spojené státy a samozřejmě Česká republika.

„Statisíce lidí již strhující bitvy viděly na vlastní oči nebo na online streamu. Nyní mají jedinečnou možnost shlédnout je i diváci v Praze. Historický středověký boj je zcela novým amatérským sportem, ten je navíc unikátní tím, že nabízíme podívanou na kontaktní masové bitvy. Je to adrenalinová show se spoustou soubojů silných mužů v plné zbroji, jejich fyzických střetů, s litry potu a někdy i trochou krve. Nejedná se však o divadlo, ale o skutečný boj. Abyste opravdu pochopili, co historický středověký boj obnáší, musíte přijít a vidět ho na vlastní oči,“ láká na klání středověkých bojovníků Anton Trubnikov, prezident HMBIA.

Zdůrazňuje přitom, že muži holdující tomuto sportu nejsou profesionální sportovci, ale obyčejní lidé, jaké potkáváte denně na ulici. „Jsou však nesmírnými nadšenci, kteří neváhají svůj volný čas a úspory věnovat tomuto netradičnímu koníčku. Vrcholem pro ně pak je utkat se na šampionátu v barvách svých národních týmů za čest a slávu své země,“ říká Anton Trubnikov.

Program Mistrovství světa
Co návštěvníky Bitvy národů čeká? Celý prodloužený víkend bude zasvěcen tomuto extrémnímu sportu, v němž bojovníci používají autentické středověké zbraně. Meče, štíty a zbtoje jsou pečlivě vyrobenými a nákladnými replikami původního vybavení středověkých rytířů, jak jsou známé z dostupných zdrojů a z muzeí. Zbraně jsou ocelové, nejsou však ostré.

Diváci budou svědky vzrušujících duelů jednoho proti jednomu a skupinových bitev pěti proti pěti, stejně tak i spektakulárních hromadných střetů 21 proti 21 a všichni proti všem, kterých se naráz účastní více než 100 bojovníků. Od minulého ročníku přibyla též kategorie duelů žen (jedna proti jedné) a letošní novinkou je ženská bohurtová kategorie: všechny proti všem. Mezi novinkami se dále představí souboj jeden proti jednomu s halapartnami. Souboje jsou rychlé a strhující, vždyť nejdelší boj všech proti všem trvá pět minut. Rytířům v plné zbroji, která váží více než dvacet kilo, však připadají nekonečné. Boje jsou plně kontaktní, odehrávají se ale podle přísných pravidel asociace.

Účast českého národního týmu
Na mistrovství nebude chybět ani český tým, který se účastní potřetí a pokusí se vylepšit své zatím nejlepší umístění: v minulém roce v Chorvatsku skončil sedmnáctý. „V Čechách se tomuto novému sportu věnujeme již třetím rokem a za tuto poměrně krátkou dobu jsme ušli veliký kus cesty. Letos poprvé nastoupí Češi i do disciplíny 21 vs. 21, která je snad tou nejatraktivnější pro bojovníky i samotné diváky a to jen díky narůstajícímu přílivu zájemců o tento sport. Skutečnost, že bude Bitva národů u nás, vyburcovala všechny naše členy k maximální přípravě a věřím, že na domácí půdě s mohutnou podporou diváků v zádech předvedeme svůj doposud nejlepší výkon,“ říká Tomáš Gajdošík, jeden z bojovníků a tiskový mluvčí českého HMB.

Kromě vlastních utkání se během čtyř dnů návštěvníci alespoň na moment ocitnou za atraktivními kulisami skutečného středověku. Účastníci a týmy budou obývat přilehlé stanové město, které bude věrně kopírovat středověký život na bitevním poli. Diváci zde uslyší středověkou hudbu, uvidí středověké tance, okusí středověké pokrmy a prohlédnou si dobové kostýmy a nástroje používané k dennímu životu, třeba právě v kuchyni.

Co je Bitva národů a HMB
Bitva národů se poprvé odehrála v roce 2010 na Ukrajině za účasti týmů Ruska, Ukrajiny, Polska a Běloruska. Ukrajinské město Chotim hostilo i druhý ročník. V dalších letech se Bitva národů uskutečnila ve Varšavě, ve francouzském Aigues-Mortes a v chorvatském Trogiru.
Historické středověké bitvy (HMB) jsou plně kontaktní sport s využitím středověké autentické zbroje.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...