OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
DVOŘÁKŮV FESTIVAL na Chvalském zámku – Trio Coucou zahraje na zámeckém nádvoří
Začíná:
14.7.2021 19:00
Končí:
14.7.2021 20:30

V roce 180. výročí narození hudebního skladatele Antonína Dvořáka se Chvalský zámek stane poprvé součástí obnoveného a zároveň nejstaršího hudebního festivalu s Dvořákovou hudbou na světě.

Na Chvalském zámku vystoupí komorní soubor čtyř mladých hudebníků Trio Coucou. Jejich repertoárem je crossoverová autorská tvorba, ve které se spojují prvky klasické hudby, chansonu, jazzu i popu. V jejich podání na zámeckém nádvoří uslyšíme vedle francouzských chansonů Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Matthieu, Jacquese Brela též jejich autorskou tvorbu, a především světovou premiéru skladby Dvořákovy variace na Romantický kus op. 75.

Koncert se uskuteční ve středu 14. července od 19 hodin na krytém zámeckém nádvoří, a to stylově se skleničkou francouzského vína. Už nyní si můžete zakoupit vstupenky v recepci Chvalského zámku za cenu 350 Kč v předprodeji, v den koncertu za 390 Kč.

Dvacet pět koncertů letošního Dvořákova festivalu se bude konat v šesti českých krajích. Jedinečnost tohoto festivalu spočívá nejen v jeho šíři, ale především v žánrové pestrosti festivalového programu. Zastoupen je repertoár klasické hudby, ale také jazz, folk, rock či lidové písně. Jeho smyslem je ukázat živou inspiraci pramenící z díla Antonína Dvořáka, které se promítá i v žánrech vzdálených klasické hudbě.

V hlavním městě Praze v rámci festivalu proběhne celkem pět koncertů. Kromě našeho zámku bude festival hostit například i katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě a dokonce místo, kde byste melodie Antonína Dvořáka možná nečekali – Národní zemědělské muzeum.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
LEONARDO – cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci - interaktivní výstava pro děti i dospělé.
Prodlouženo s konečnou platností - do 30. 5. 2021 - denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...