OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
DVOŘÁKŮV FESTIVAL na Chvalském zámku – Trio Coucou zahraje na zámeckém nádvoří
Začíná:
14.7.2021 19:00
Končí:
14.7.2021 20:30

V roce 180. výročí narození hudebního skladatele Antonína Dvořáka se Chvalský zámek stane poprvé součástí obnoveného a zároveň nejstaršího hudebního festivalu s Dvořákovou hudbou na světě.  Logo Dvořákova festivalu

Na Chvalském zámku vystoupí komorní soubor čtyř mladých hudebníků Trio Coucou. Jejich repertoárem je crossoverová autorská tvorba, ve které se spojují prvky klasické hudby, chansonu, jazzu i popu. V jejich podání na zámeckém nádvoří uslyšíme vedle francouzských chansonů Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Matthieu, Jacquese Brela též jejich autorskou tvorbu, a především světovou premiéru skladby Dvořákovy variace na Romantický kus op. 75. Záštitu nad koncertem převzal Mgr. Petr Měšťan, starosta městské části Praha 20 Horní Počernice.

 

Zde malá ochutnávka z repertoáru Tria Coucou: Les Cloches

Koncert se uskuteční ve středu 14. července od 19 hodin na krytém zámeckém nádvoří, a to stylově se sklenkou francouzského vína. Už nyní si můžete zakoupit vstupenky v recepci Chvalského zámku za cenu 350 Kč (v ceně vstupenky sklenka francouzského vína zdarma). Neváhejte, počet míst je omezen! Vstupenky můžete zakoupit rovněž online prostřednictvím portálu GoOut zde

Francouzské víno na přípitek věnovala hornopočernická společnost BEST DRINK s. r. o.

Logo společnosti Best drink - partner Dvořákova festivalu na Chvalském zámkuV rámci koncertu nabídneme prodej jednohubkových delikates bistrem DANEVA.  

Třicet koncertů letošního Dvořákova festivalu se bude konat v šesti českých krajích. Jedinečnost tohoto festivalu spočívá nejen v jeho šíři, ale především v žánrové pestrosti festivalového programu. Zastoupen je repertoár klasické hudby, ale také jazz, folk, rock či lidové písně. Jeho smyslem je ukázat živou inspiraci pramenící z díla Antonína Dvořáka, které se promítá i v žánrech vzdálených klasické hudbě.

V hlavním městě Praze v rámci festivalu proběhne celkem devět koncertů. Kromě našeho zámku bude festival hostit například i katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě a dokonce místo, kde byste melodie Antonína Dvořáka možná nečekali – Národní zemědělské muzeum.

Doprovodným prvkem festivalu je Dvořákův cestovní pas. Pas s kupóny na zvýhodněné vstupy do řady zajímavých turistických míst či atrakcí regionu (muzea, galerie, divadla, hrady, zámky, turistické zajímavosti) s platností až do konce září. Každý návštěvník obdrží „Dvořákův cestovní pas“ ke vstupence na koncert.

Více také na webu: www.dvorakuvfestival.cz

 

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...