OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Květa Čapková – Pět elementů
Začíná:
4.8.2015
Končí:
30.8.2015

Autorka Květa Čapková žije a tvoří v Plzeňském kraji. Na Chvalském zámku vystavuje surrealistické obrazy malované technikou olej na plátně. 

Malířka srdečně zve na slavnostní zahájení v pondělí 3. srpna od 17 hodin.

Autorka se prezentuje jako surrealistka v plném smyslu tohoto slova.

Výtvarno ji přitahovalo již od dětských let. Už na základní škole se věnovala kreslení, malování, modelování a dalším výtvarným projevům v různých podobách. Vystudovala zdravotnickou školu, kde vynikala v anatomickém kreslení. Následovala Pedagogická fakulta obor český jazyk a výtvarná kultura. Z fakulty si odnesla jistotu, že výtvarný projev je tím, co je jejímu vnitřímu uspořádání nejbližší.

 

Pro její tvorbu je charakteristické, že zcela spontánně pracuje s instrumentářem surrealismu. Kresba či obraz se nejprve formují v její mysli, postupně se zpřesňují, aby v definitivním tvaru pak byly přeneseny na papír či plátno. Psychický automatismus je zpravidla inspirován konkrétním podnětem a stává se nezávisle plynoucím tokem myšlenek, pocitů, podnětů vyúsťujících do výsledné podoby. V obrazech dává průchod fantazii, spojuje skutečnost a sen, otevírá divákovi průhled do světa v němž je řečeno slovy básníka André Bretona „je nadrealita obsažena v samotné realitě a není ani nad ní ani mimo ni.“

 

Emoční účinnost zesiluje autorka ve svém díle mimo jiné tím, že mimovolně odkrývá také něco ze sebe, poodhaluje tajemství, jež zůstává často skrytá i jejímu vědomí.

Je až s podivem, jak autorka intuitivně zvolila pro svou tvorbu tento instrumentář. Bez speciální teoretické přípravy má její výtvarný slovník kvalifikovaný profil poučeného umělce. Pracovala na sobě a ostatně tak činí stále i doposud. Důležité pro ni bylo, že ve fázi dozrávání měla možnost privátních konzultací s Jaromírem Rybákem a Jaroslavm Matoušem, kteří jí významně podpořili při cizelování techniky výtvarného projevu. Dále u Ing. Josefa Kesslera, který poskytoval cenné rady a poznatky.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...