OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Květa Čapková – Pět elementů
Začíná:
4.8.2015
Končí:
30.8.2015

Autorka Květa Čapková žije a tvoří v Plzeňském kraji. Na Chvalském zámku vystavuje surrealistické obrazy malované technikou olej na plátně. 

Malířka srdečně zve na slavnostní zahájení v pondělí 3. srpna od 17 hodin.

Autorka se prezentuje jako surrealistka v plném smyslu tohoto slova.

Výtvarno ji přitahovalo již od dětských let. Už na základní škole se věnovala kreslení, malování, modelování a dalším výtvarným projevům v různých podobách. Vystudovala zdravotnickou školu, kde vynikala v anatomickém kreslení. Následovala Pedagogická fakulta obor český jazyk a výtvarná kultura. Z fakulty si odnesla jistotu, že výtvarný projev je tím, co je jejímu vnitřímu uspořádání nejbližší.

 

Pro její tvorbu je charakteristické, že zcela spontánně pracuje s instrumentářem surrealismu. Kresba či obraz se nejprve formují v její mysli, postupně se zpřesňují, aby v definitivním tvaru pak byly přeneseny na papír či plátno. Psychický automatismus je zpravidla inspirován konkrétním podnětem a stává se nezávisle plynoucím tokem myšlenek, pocitů, podnětů vyúsťujících do výsledné podoby. V obrazech dává průchod fantazii, spojuje skutečnost a sen, otevírá divákovi průhled do světa v němž je řečeno slovy básníka André Bretona „je nadrealita obsažena v samotné realitě a není ani nad ní ani mimo ni.“

 

Emoční účinnost zesiluje autorka ve svém díle mimo jiné tím, že mimovolně odkrývá také něco ze sebe, poodhaluje tajemství, jež zůstává často skrytá i jejímu vědomí.

Je až s podivem, jak autorka intuitivně zvolila pro svou tvorbu tento instrumentář. Bez speciální teoretické přípravy má její výtvarný slovník kvalifikovaný profil poučeného umělce. Pracovala na sobě a ostatně tak činí stále i doposud. Důležité pro ni bylo, že ve fázi dozrávání měla možnost privátních konzultací s Jaromírem Rybákem a Jaroslavm Matoušem, kteří jí významně podpořili při cizelování techniky výtvarného projevu. Dále u Ing. Josefa Kesslera, který poskytoval cenné rady a poznatky.

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...