OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
MASOPUSTNÍ PRŮVOD aneb z Divadla až na Chvalský zámek
Začíná:
26.2.2022 14:00
Končí:
26.2.2022 16:00

Srdečně zveme na masopustní průvod masek. Těšit se můžete na tradiční i netradiční masky, zastavení na trase s programem, zabíjačkové hody v cíli i jednu z novinek, kterou bude změna ve volbě nejlepších masek. Tentokrát masopustní komise vybere ty nejzajímavější rodinné masky. Milé děti, přemluvte maminku, dědu či rovnou celou rodinu a přijďte do průvodu v masce společně! Jako rodinná maska budou považováni alespoň dva zástupci z rodiny v kombinaci dospělý + dítě, jejichž masky budou k sobě tematicky ladit.

Další novinkou letošního masopustního průvodu budou pravé české zabíjačkové hody! O ty se se vší parádou postará pražské řeznictví Uzeniny FarmářNaplánujete si zabíjačkový oběd či brzkou večeři na Chvalské tvrzi, anebo si nakupte do zásoby na doma. Teplé i studené se bude před Chvalskou stodolou prodávat v čase od 13 do 17 hodin. A nabídka bude pestrá: prdelačka a ovar vařený v kotli, jitrnice, jelita a prejt za studena i tepla, tlačenka, klobásy, škvarková pomazánka, sulc, sádlo i škvarky. K tomu pivko i kofola. Po příchodu masopustního průvodu na tvrz se pan řezník postará i o tradiční bourání masa, které bude taktéž k prodeji.

V cíli budou k dispozici i teplé nápoje, které si budete moci zakoupit za drobný peníz a podpořit tak náš počernický azylový dům. A jako každý rok nebude chybět veselá muzika pánů harmonikářů a ani koníci jako doprovod průvodu. A pozor! Masky z průvodu si na cestu domů vyslouží i zabíjačkovou jitrnici a děti se mohou těšit na sladkou odměnu. Přidejte se také a přijďte do průvodu v masce!

Vyrážíme ve 14 hodin od Divadla Horní Počernice. Masopustní průvod pro vás pořádají: MČ Praha 20, Chvalský zámek, Spolek Molechet, Divadlo Horní Počernice, Skauti, DDM HP, SKP HOPO a Restaurace Sezóna.

Plakát k akci Masopustní průvod aneb z Divadla až na Chvalský zámek

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...