OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Nové výstavy ve školním roce 2018/2019
Začíná:
29.8.2018
Končí:
25.8.2019

POZOR školy, školky, dětské i jiné kolektivy! Chcete vědět, co pro vás chystáme v novém školním roce? Můžete se  těšit na interaktivní výstavu PAT a MAT, na staré hračky, se kterými si hráli dědečkové a babičky a nebo také na výstavu celou z kostiček LEGO. A to není všechno. Více se dočtete níže. Výstavy můžete navštívit s průvodkyní (komentovaná prohlídka), kostýmovanou průvodkyní (kostýmovaná komentovaná prohlídka), samostatně bez průvodce či koncipovat návštěvu jako školní výlet. Volejte recepci na tel. 281 860 130 a rezervujte si včas termíny.

Výstavy ve školním roce 2018/2019:

Výstava: PAT a MAT

termín konání: 1. 9. – 25. 11. 2018

S oblíbeným večerníčkem hravě: animační dílna, scény a loutky, projekce filmu, herna, fotokoutek a mnoho dalšího.

Interaktivní a hravá výstava představí dva pověstně nešikovné kutily z večerníčku, známé také jako PAT a MAT. Každý dětský návštěvník obdrží pracovní listy, které ho zábavnou ale i vzdělávací formou provedou celou výstavou. Těšit se můžete na animační dílnu, scény a loutky, projekci filmu PAT a MAT ve filmu v našem komorním zámeckém kině, hernu i fotokoutek. Animační dílna navíc seznámí s dějinami animace a to nejenom teoreticky. Vyzkoušet si budete moci různé pomůcky a „udělátka“, která rozpohybovávala obrázky v 19. století ještě před objevem kinematografu.

Výstava: Jak si hráli naši prarodiče – výstava her a hraček k výročí 100 let československé státnosti

termín konání: 1. 9. – 25. 11. 2018

  

Výstava zavede do světa her a hraček našich babiček a dědečků. Představí také vzdělávací a výchovné hry a hračky, které byly vytvářeny v období vlasteneckého nadšení po vzniku první republiky s nadějí, která byla vkládána do mladé, nastupující generace. Navíc si návštěvníci budou moci zalistovat slabikáři, čítankami a dějepisem z dob T. G. Masaryka i z dob pozdějších.

Výstava: Čerti Karla Franty a andělé jeho dcery Aleny

termín konání: 1. 12. 2018 – 6. 1. 2019

Unikátní výstava představí více jak šedesát originálních olejomaleb a akvarelů známého českého malíře Karla Franty a zavede do světa hudby, pohádek a snů, kde laskavost a úsměv hrají hlavní roli a čertů netřeba se báti. I když pozor! Malovat čerta na plátno patřilo k malířově oblíbeným tématům.

V loňském roce zesnulý malíř a ilustrátor Karel Franta doprovodil svými ilustracemi více jak sto dětských knih nejen českých autorů, ale také produkcí zahraničních nakladatelství. Ilustroval též francouzské vydání Ezopových a La Fontainových bajek. Za uměleckou činnost byl Karel Franta oceněn mezinárodními cenami. Například v roce 1986 ve Frankfurtu nad Mohanem cenou Grand Prix UNICEF při OSN za nejlepší ilustraci a v roce 1994 zápisem na čestnou listinu IBBY, mezinárodního sdružení pro dětskou literaturu. „Celý život jsem vyhledával jeho lepší stránky, a právě o nich jsem se dětem snažil svým kreslením vypravovat. Vždyť není třeba rozmnožovat ty horší. Ne, čtenáře máme převádět spíš do světa laskavosti a úsměvu,“ řekl před lety o své tvorbě sám Karel Franta.

Výstava: Staročeské Vánoce na Chvalském zámku

termín konání: 1. 12. 2018 – 6. 1. 2019

 

Na stole voní čerstvě upečená vánočka. Z ořechových skořápek kdosi vyrobil ještě pár ozdob na stromeček a do betléma přidal další vyřezanou ovečku. Skořápkové lodičky se pomalu posouvají po vodní hladině dřevěné misky ….. a v kamnech to příjemně praská. Přijďte k nám zažít atmosféru starých českých Vánoc.

Zámecké sklepení se promění ve starou venkovskou domácnost se vším všudy. Dobový nábytek, vybavení kuchyně i vánoční výzdoba společně s betlémy i připomínkou starých zvyků způsobí to, že se na naší vánoční výstavě budete cítit jako v opravdovém skanzenu.

Výstava: Svět kostiček

termín konání: 12. 1. – 14. 4. 2019

 

Malí i velcí přátelé a příznivci pestrobarevných kostiček budou na naší výstavě doslova u vytržení. Výstava Svět kostiček slibuje exponáty z téměř 750 000 dílků stavebnice Lego!

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů ze sortimentu společnosti Lego za posledních téměř 40 let její produkce a část vlastní tvorby Ing. Arch. Petra Šimra a dalších stavitelů. Z expozice dioramat návštěvníci uvidí např. lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm. Výstava rovněž nabídne modelovou řadu vozidel a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů. Velkým lákadlem bude i filmová tvorba z kostiček. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší lego produkce. Pro děti bude připraven herní prostor pro vlastní tvorbu z kostiček Duplo a Classic-Basic.

Výstava: Umění loutky

termín konání: 20. 4. – 25. 8. 2019

Historické české loutky včetně Spejbla a Hurvínka ze sbírky manželů Pavla a Marie Jiráskových z Brna představí unikátní výstava Příběh loutky. Kolekci tvoří loutky z let 1850 až 1950, jsou mezi nimi loutky vyráběné profesionálně i amatérsky, avšak vždy s láskou k dětem a divadlu a s úctou k řemeslu. Součástí výstavy budou i dílničky a zázemí pro vlastní režii loutkové hry.Výstava bude korespondovat s červnovým čtrnáctým ročníkem Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru a slibuje bohatý doprovodný program.

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...