OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
O kouzelný plamínek víly Ohnivky – výherkyně za červen 2012
Začíná:
2.7.2012 08:00
Končí:
12.8.2012 17:00

Víla Ohnivka je malá, nezbedná víla, která se odpradávna skrývá na Chvalském zámku. Odpradávna také zlobí a dělá vylomeniny. Na děti je však hodná a každý měsíc pro ně na zámku schová jednu otázku, která se týká aktuálních výstav pro děti, jež na zámku probíhají.

Každý kalendářní měsíc tedy každá holčička či kluk, který navštíví zámek, dostane kuponek s plamínkem, symbolem víly Ohnivky, na němž jsou dvě odpovědi. Která je ta správná, se dozvíte, jakmile najdete otázku víly Ohnivky. Po skončení měsíce losujeme výherce a ten od nás dostane hezkou cenu. Holčičky mimo jiné dostávají originální, ručně šitou panenku – vílu Ohnivku. Od začátku roku už máme šest výherců, jež uveřejňujeme na našich stránkách a v Hornopočernickém zpravodaji.

Kdo je šestou výherkyní, tentokrát za červen 2012? V červnu se soutěže zúčastnilo 351 dětí, z nichž 335 odpovědí bylo správných a jen 16 nesprávných. Otázka se týkala výstavy Kuky se vrací, která byla na Chvalském zámku do 30. června 2012, a zněla: „Kolik autíček je na výstavě Kuky se vrací? “ Správná odpověď: 4 auta.

Ředitelka zámku Alexandra Kohoutová vylosovala tentokrát dívku – osmiletou Elišku Stachovou z Prahy 9, které srdečně blahopřejeme.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...