OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku
Začíná:
5.6.2021
Končí:
21.11.2021

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě! Alespoň tak to za svého života tvrdila jejich autorka. 

Výstava ve dvou zámeckých podlažích nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší. Kromě početné rodiny pohádkových postav čítající více jak 100 originálních loutek představí také téměř 60 akvarelů a olejomaleb z autorčiny dílny, které opustily rodnou půdu Pohádkové země v Pičíně zcela poprvé. V roce 80. výročí od autorčina narození a 5 let po její smrti se tak jedná o vůbec nejrozsáhlejší výstavu realizovanou mimo stálou expozici.

Součástí výstavy je také Kamínková dílnička, ve které si můžete podobně jako kdysi paní Klimtová ozdobit kamínek postavičkou skřítka, víly či jiné pohádkové bytosti a odnést si ho domů … anebo ho schovat někde venku a nechat putovat světem, aby dělal radost druhým.

S odvahou tedy zavítejte do našeho pohádkového světa a seznamte se s bytůstkami obývajícími zámecká zákoutí i tajemná sklepení. Nehledejte je ve vitrínách, tam by se jim nelíbilo. Nabídli jsme jim bydlení, na které jsou ve svém pohádkovém světě zvyklé. Opatrně našlapujte, ať žádnou z nich nevyplašíte. Jsou to bytosti bázlivé a lekavé. Je třeba je ochraňovat.

V rámci výstavy si můžete prohlédnout také prezentaci dětských výtvarných prací v rámci výtvarné soutěže „Není skřítek jako skřítek“.

Výstava je otevřena od 5. června do 21. listopadu 2021, denně od 9 do 18 hodin. 

Napsali a natočili o výstavě:

Příbramský deník.cz, 13. 7. 2021, https://pribramsky.denik.cz/ctenar-reporter/vypravte-se-do-pohadkove-zeme-plne-skritku-vodniku-vil-rusalek-a-certiku-2021071.html

Český rozhlas, Region, 18. 10. 2021, https://region.rozhlas.cz/chvalsky-zamek-v-prazskych-hornich-pocernicich-hosti-skritky-strasidla-a-dalsi-8600269

Aha!, 11. 11. 2021, https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/188243/pohadkovy-zamek-chvaly-brasi-v-nasi-tvrzi-strasi.html

Ceník vstupného:

dospělý 70 Kč

děti, studenti, senioři a ZTP/P 40 Kč

rodinné vstupné 190 Kč

V ceně vstupného je prohlídka zámeckých prostor i souběžně probíhajících výstav v Prodejní galerii i Kočárovně. 

Doprovodný program k výstavě: 

11. 9. : Tajemná noc na Chvalském zámku 

24. 9. – 4. 10. : DETEKTIVNÍ TÝDEN na zámku aneb pátrej na vlastní pěst! (detektivní příběh ze zámeckých podzemních chodeb)

22. – 31. 10. : DETEKTIVNÍ TÝDEN na zámku aneb pátrej na vlastní pěst! (detektivní příběh ze zámeckých podzemních chodeb)

12. – 21. 11. : DETEKTIVNÍ TÝDEN na zámku aneb pátrej na vlastní pěst! (detektivní příběh ze zámeckých podzemních chodeb)

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...