OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Věra Tataro: Rozpouštění – výstava obrazů a obrazců
Začíná:
26.6.2015
Končí:
2.8.2015

Unikátní prodejní výstava originální hornopočernické výtvarnice, ilustrátorky a malířky Věry Tataro vás nadchne. Výstava probíhá od 26. 6. do 2. 8. 2015, denně od 9 do 17 hod. (s výjimkou dnů 5.-7.7.). Vernisáž proběhla 3. 7. od 17.30 hod.

Věra Ema Tataro vystavuje na Chvalském zámku akrylové malby a to kolekce obrazů 2014 a 2015. Obě kolekce jsou tematicky naprosto odlišné, ale taková už je autorčina tvorba, která ráda přichází s něčím novým.

Kolekce z roku 2014 nese název “Na pláži” a vychází ze života, ve kterém stejně jako na pláži, čekáte, co přinese moře. Poprvé byl jeden z obrazů této kolekce k vidění na 12. aukčním salonu výtvarníků pro Konto Bariéry, kde byl i vydražen.

Druhá kolekce je kolekce abstraktních vizí a vhledů za oponu života od chaosu až pomolekuly nesoucí informaci vůně.

Ilustrace k nově napsané a ilustrované ukolébavce Lenky Míkovcové “Night Night Baby Heart”

Rýmovaná ukolébavka “Night Night Baby Heart” je určena dětem do pěti let. Napsala ji Lenka Míkovcová (www.nohamavzhuru.cz) a ilustrovala ji Věra Ema Tataro (http://www.veratataro.com/).

Text ukolébavky pracuje s metodou, která dětem může pomoci ke zklidnění při usínání. Kniha je inspirována světově známou knížkou “Good Night Moon” (M. Wise Brown, C. Hurd, HarperCollins Publisher), jde ale za její rámec. Ukolébavka totiž popisuje nejen to, co dítě kolem sebe může vidět, ale také to, co v bezprostřední blízkosti může slyšet a konečně, co může cítit a pociťovat.

Ukolébavka pracuje i s možností, že děti se mohou bát tmy, a tak jsou ilustrace vedené ze tmy do světlého optimistického nitra dítěte. Každý řádek ukolébavky je doprovázen velkoformátovou ilustrací pokrývající dvě strany knížky. Ilustrace jsou i na obálce, předsádce a dalších stránkách. Ukázka zde: http://www.tataro.com/Night_Night.pdf .

S ohledem na skutečnost, že mnoho malých dětí má rádo, když jim rodiče před usnutím zpívají, nabízí se I možnost hudebního zpracování veršů.

Více informací: https://veratataro.wordpress.com/about/

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...