OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Vítězové fotografické soutěže „Horní Počernice známé neznámé“
Začíná:
30.5.2013
Končí:
30.6.2013

Soutěž „Horní Počernice známé neznámé“ o nejlepší fotografie pro kalendář MČ Praha 20 na rok 2014 vyhlásil v únoru tohoto roku Chvalský zámek.  Celé čtyři měsíce posílali soutěžící své fotografie, jejich konečné množství předčilo naše očekávání. Celé čtyři měsíce posílali soutěžící své fotografie a konečné číslo se ustálilo na počtu 36 soutěžících se 365 fotografiemi. Snímky jsou na velmi vysoké úrovni, takže vybrat ty nejlepší byl skutečně nesnadný úkol. Netušili jsme, kolik nadšených a talentovaných fotografů žije na území Horních Počernic!

V pondělí 20. května se sešla komise ve složení starostka Hana Moravcová, radní Mgr. Alena Štrobová, vedoucí odboru OSVŠ Ing. Monika Brzkovská, ředitelka Chvalského zámku Mgr. Alexandra Kohoutová a kurátor výstav Ondřej Sedláček, aby společně vybrali nejlepší fotografie.

Níže jsou uvedeni tři vítězové, jimž srdečně blahopřejeme. Více než 50 nejlepších fotografií však najdete v novém kalendáři „Horní Počernice známé neznámé“, který bude v prodeji ve vybraných institucích a provozovnách na území Horních Počernic od poloviny září 2013, a také na titulních stranách Hornopočernického zpravodaje.

Ceny věnovala MČ Praha 20 a jsou jimi nabité karty do hypermarketu Hornbach:

1.      místo: Martina Kekrtová „Přijela pouť“, karta v hodnotě 3000 Kč

2.      místo: Lubomír Lanský „Krajina“, karta v hodnotě 2 000 Kč

3.      místo (byla udělena dvě třetí místa): 2x karta v hodnotě 1 000 Kč: Jitka Cacková „Kopec Baroňák“ a Helena Samková „Rybář“

Zvláštní cena poroty za vtipné fotografie s nápadem: Pavel Vágner

Soutěž měla i svoji dětskou kategorii. Oceněnými se stala desetiletá  Eliška Beránková  a devítiletý Matěj Březina, kteří získávají věcné ceny a komentovanou prohlídku s pohádkovou postavou dle výběru.

Všem soutěžícím děkujeme za nádherné fotografie, vítězům blahopřejeme a již teď se těšíme na další ročník soutěže.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...