OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Vítězové fotografické soutěže „Jak se žije v Horních Počernicích“
Začíná:
17.5.2017
Končí:
30.6.2017

Soutěž „Jak se žije v Horních Počernicích“ o nejzajímavější fotografie pro kalendář MČ Praha 20 na rok 2018 vyhlásil v září 2016 Chvalský zámek, a to s uzávěrkou 14. května 2017. Téma soutěže naše amatérské fotografy zaujalo, zúčastnilo se 32 fotografů. A výsledky můžete číst níže!

Ve středu 17. května zasedla hodnotící komise ve složení místostarostka Eva Březinová, vedoucí odboru OSVŠ Monika Brzkovská, ředitelka Chvalského zámku Alexandra Kohoutová a kurátor Ondřej Sedláček, aby společně vybrali vítězné snímky. Volili jsme fotografie, jež nás zaujaly svou kvalitou, ale i emocemi a „něčím navíc“. Za krásné chvíle nad výběrem fotografií účastníkům děkujeme. Velmi také děkuji produkční Rozce Beránkové za organizační zajištění soutěže.

Níže uvádíme čtyři nejlepší fotografy, jimž srdečně blahopřejeme. Dostane se však i na ostatní výborné autory. Více než 50 nejlepších fotografií najdete jednak v novém kalendáři na rok 2018 „Jak se žije v Horních Počernicích“, který bude v prodeji na přelomu září a října, jednak na stránkách Hornopočernického zpravodaje. Fotografie bude využívat při svých akcích i Chvalský zámek a MČ Praha 20.

Ceny věnovala MČ Praha 20 a jsou jimi nabité karty do hypermarketu Hornbach. Předání cen se uskuteční ve čtvrtek 1. června 2017 od 18 hod. na Chvalském zámku.

1.    místo – karta v hodnotě 3 000 Kč

-       Šimon Dejmek: Počernické ráno

2.    místo – karta v hodnotě 2 000 Kč

-       Jan Brachtl: Cestou do školy

3.    místo – karta v hodnotě 1 000 Kč

-       Theodor: Čarodějnice

-       Jiří Stibor: Jen pár kroků

Všem soutěžícím děkujeme za nádherné fotografie, vítězům blahopřejeme a již teď se těšíme na další ročník soutěže. Tím nejvýstižnějším výsledkem snažení všech fotografů bude kalendář na rok 2018 s názvem „Jak se žije v Horních Počernicích“.

 

Alexandra Kohoutová

ředitelka Chvalského zámku

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...