OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Vítězové fotografické soutěže Příroda a sport v Horních Počernicích
Začíná:
21.5.2015
Končí:
21.6.2015

Soutěž „Příroda a sport v Horních Počernicích“ o nejlepší fotografie pro kalendář MČ Praha 20 na rok 2016 vyhlásil již v září 2014 Chvalský zámek, a to s uzávěrkou 15. 5. 2015. Fotografové tedy měli na zhotovení fotografií dostatek času a mohli zachytit téměř všechna roční období. O téma přírody měli zájem samotní fotografové, sport jsme přidali jako oživení přírodního tématu.

Ve středu 20. května zasedla hodnotící komise ve složení starostka Hana Moravcová, místostarostka Eva Březinová, vedoucí odboru OSVŠ Monika Brzkovská, ředitelka Chvalského zámku Alexandra Kohoutová a kurátor výstav Ondřej Sedláček, aby společně vybrali nejlepší fotografie. Vzhledem k tomu, že soutěže se zúčastnilo 21 fotografů s 219 velmi kvalitními fotografiemi, bylo skutečně z čeho vybírat. Vybírali jsme fotografie, jež nás zaujaly svou kvalitou, zpracováním, ale i emocemi, atmosférou, překvapením a „něčím navíc“. Za příjemné chvíle nad výběrem fotografií účastníkům děkujeme.

Níže uvádíme pět nejlepších fotografů, jimž co nejsrdečněji blahopřejeme. Dostane se však i na ostatní výborné fotografy. Více než 50 nejlepších fotografií najdete jednak v novém kalendáři „Příroda a sport v Horních Počernicích“, který bude v prodeji od poloviny září 2015, jednak na stránkách Hornopočernického zpravodaje a fotografie bude využívat při svých akcích i Chvalský zámek a MČ Praha 20.

Ceny věnovala MČ Praha 20 a jsou jimi nabité karty do hypermarketu Hornbach. Předání cen se uskuteční ve středu 3. června od 17:30 hod. na Chvalském zámku.

1.    místo 

Anna Herianová „Ty a já“

Martina Kekrtová „Když se zamiluje kůň“

Výherkyně získávají karty do hypermarketu Hornbach v hodnotě 3 000 Kč.

2.    místo

Jan Brachtl: Kachňátka

Výherce získává kartu do hypermarketu Hornbach v hodnotě 2 000 Kč.

3.    místo

Jan Podešva: Chvalský rybník III.

Výherce získává kartu do hypermarketu Hornbach v hodnotě 1 000 Kč.

Zvláštní cena poroty za historickou fotografii: Josef Řezáč „Konec hornopočernického mlýna“

Upozorňujeme také, že pod záštitou Chvalského zámku vzniká nový Fotoklub amatérských  fotografů, jejichž setkání proběhne v úterý 23. 6. v 17 hod. na Chvalském zámku. Přijít může každý, kdo má zájem o fotografii a chtěl by tento svůj zájem  sdílet s ostatními.

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...