OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Vítězové fotografické soutěže To nejlepší z Horních Počernic
Začíná:
20.5.2016
Končí:
20.6.2016

Vítězové fotografické soutěže To nejlepší z Horních Počernic

aneb Co vás čeká v kalendáři MČ na rok 2017

Soutěž „To nejlepší z Horních Počernic“ o nejzajímavější fotografie pro kalendář MČ Praha 20 na rok 2017 vyhlásil již v září 2015 Chvalský zámek, a to s uzávěrkou 15. května 2016. Fotografové mohli vybrat to nej… z vlastní tvorby či to nej… z Horních Počernic jako takových. A téma soutěže opravdu rezonovalo! Pátý ročník soutěže měl totiž rekordní účast 41 zúčastněných fotografů s 478 fotografiemi, což je dvojnásobné zastoupení fotografů i fotografií například oproti minulému roku! Navíc jsou snímky na velmi vysoké úrovni, dosud nejvyšší ze všech ročníků. Komise, která fotografie vybírala, měla tedy nelehký úkol.

Ve středu 18. května zasedla hodnotící komise ve složení starostka Hana Moravcová, místostarostka Eva Březinová, vedoucí odboru OSVŠ Monika Brzkovská a ředitelka Chvalského zámku Alexandra Kohoutová, aby společně vybraly vítězné snímky. Vybírali jsme fotografie, jež nás zaujaly svou kvalitou, zpracováním, ale především emocemi, atmosférou, překvapením a „něčím navíc“. Za krásné chvíle nad výběrem fotografií účastníkům děkujeme. Velmi také děkuji produkční Rozce Beránkové za organizační zajištění soutěže.

Níže uvádíme šest nejlepších fotografů, jimž srdečně blahopřejeme. Dostane se však i na ostatní výborné autory. Více než 50 nejlepších fotografií najdete jednak v novém kalendáři na rok 2017 „To nejlepší z Horních Počernic“, který bude v prodeji od konce září 2016, jednak na stránkách Hornopočernického zpravodaje. Fotografie bude využívat při svých akcích i Chvalský zámek a MČ Praha 20.

Ceny věnovala MČ Praha 20 a jsou jimi nabité karty do hypermarketu Hornbach. Předání cen se uskuteční ve středu 8. června 2016 od 18 hod. na Chvalském zámku.

1.    místo – byla udělena dvě 1. místa, každý výherce získává kartu v hodnotě 3 000 Kč

-       Lubomír Lanský „Xaverovské koně“

-       Annie Urbanová „Láska ve všem vytrvává, láska nikdy neselhává

2.    místo – karta v hodnotě 2 000 Kč

-       Jan Brachtl: Morče a já

3.    místo – karta v hodnotě 1 000 Kč

-       Jiří Šrubař: Příslovečně pilná

-       Tomáš Knot: Čarodějnice

Zvláštní cena poroty: Jan Karoch „Nádherný den“

 

Všem soutěžícím děkujeme za nádherné fotografie, vítězům blahopřejeme a již teď se těšíme na další ročník soutěže. Tím nejvýstižnějším výsledkem snažení všech fotografů bude kalendář na rok 2017 s názvem „To nejlepší z Horních Počernic“.

 

Alexandra Kohoutová

ředitelka Chvalského zámku

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...