OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Všechny barvy světa – obrazy Taťjany Macholdové
Začíná:
30.10.2018
Končí:
28.11.2018

Výstava představí obrazy Taťjany Macholdové, jejíž tvorbu lze rozdělit do několika okruhů či autorčiných výtvarných období. Věnuje se krajinomalbě, již vnímá jako záznam pocitu niterné sounáležitosti s přírodou, abstraktní tvorbě, dále práci s přírodními materiály v kombinaci s olejomalbou, barvením písku a hlíny a také zobrazení ženského těla. Žena často provokuje a zároveň vyzývá k činům. Zkrátka je bytostí přinášející do vztahu zamyšlení i radost. Tedy tak si to alespoň sama malířka představuje a ve svých obrazech zobrazuje. Srdečně zveme na slavnostní vernisáž ve čtvrtek 8. listopadu od 18 hodin.

Taťjana  Macholdová je výtvarnice, malířka a scénografka. Své obrazy vystavovala v Praze, např. na Staroměstské radnici, v galeriích La Femme a U Prstenu ale také i ve Vídni. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v České Republice, Slovensku, Německu, USA, Španělsku a Holandsku.

Tániny obrazy jsou již pravidelnou součástí charitativních aukcí v Praze na Žofíně pořádaných Klubem přátel dětí dětských domovů. Obrazy podpořily i nadaci Naše dítě. Malířka  je autorkou výtvarných řešení mnoha soukromých a veřejných prostor, např. interiérů dětského oddělení popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, dětského stacionáře Bazalka pro postižené děti v Českých Budějovicích a dalších. 

Navrhuje výpravy k filmovým i divadelním představením, např. film Co chytneš v žitě, divadelní představení Dávno, dávno již tomu, výpravy k loutkovým představením TLD Zvoneček a umělecké scény Říše loutek v Praze.

Vydala několik knižních publikací s výtvarnou tematikou v nakladatelstvích Portál a Grada.

 

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...