OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Všechny barvy světa – obrazy Taťjany Macholdové
Začíná:
30.10.2018
Končí:
28.11.2018

Výstava představí obrazy Taťjany Macholdové, jejíž tvorbu lze rozdělit do několika okruhů či autorčiných výtvarných období. Věnuje se krajinomalbě, již vnímá jako záznam pocitu niterné sounáležitosti s přírodou, abstraktní tvorbě, dále práci s přírodními materiály v kombinaci s olejomalbou, barvením písku a hlíny a také zobrazení ženského těla. Žena často provokuje a zároveň vyzývá k činům. Zkrátka je bytostí přinášející do vztahu zamyšlení i radost. Tedy tak si to alespoň sama malířka představuje a ve svých obrazech zobrazuje. Srdečně zveme na slavnostní vernisáž ve čtvrtek 8. listopadu od 18 hodin.

Taťjana  Macholdová je výtvarnice, malířka a scénografka. Své obrazy vystavovala v Praze, např. na Staroměstské radnici, v galeriích La Femme a U Prstenu ale také i ve Vídni. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v České Republice, Slovensku, Německu, USA, Španělsku a Holandsku.

Tániny obrazy jsou již pravidelnou součástí charitativních aukcí v Praze na Žofíně pořádaných Klubem přátel dětí dětských domovů. Obrazy podpořily i nadaci Naše dítě. Malířka  je autorkou výtvarných řešení mnoha soukromých a veřejných prostor, např. interiérů dětského oddělení popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, dětského stacionáře Bazalka pro postižené děti v Českých Budějovicích a dalších. 

Navrhuje výpravy k filmovým i divadelním představením, např. film Co chytneš v žitě, divadelní představení Dávno, dávno již tomu, výpravy k loutkovým představením TLD Zvoneček a umělecké scény Říše loutek v Praze.

Vydala několik knižních publikací s výtvarnou tematikou v nakladatelstvích Portál a Grada.

 

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...