OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Nové výstavy ve školním roce 2017/2018
Začíná:
27.8.2017
Končí:
24.6.2018

POZOR školy, školky, dětské i jiné kolektivy! Zde nabídka výstav ve školním roce 2017/2018 – je na co se těšit, dejte si do plánu včas. Bude u nás Krteček Zdeňka Milera, výstava Od Limonádového Joea k tomu nejlepšímu z české animace – Jiří Brdečka 100 let i výstava věnovaná interaktivně pojatým Emocím. Výstavy můžete navštívit s průvodkyní (komentovaná prohlídka), kostýmovanou průvodkyní (kostýmovaná komentovaná prohlídka), samostatně bez průvodce či koncipovat návštěvu jako školní výlet. Volejte recepci na tel. 281 860 130 a rezervujte si včas termíny, nabídka je lákavá :-) .

V novém školním roce se můžete těšit na další krásné výstavy:

Výstava: Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny

termín konání:  9. 9. – 3. 12. 2017

Interaktivní výstava propojující tvorbu Zdeňka Milera, jeho dcery Kateřiny Milerové i manželky Emilie Milerové se zábavnými úkoly a hrami ze světa šťastného Krtka.

První zámecké patro nabídne originální ilustrace ze společné knihy Zdeňka Milera a jeho dcery Kateřiny Milerové „Krtek a rybka“ i první příběhy paní Krtečkové. K vidění budou například také ilustrace první samostatné knihy Kateřiny Milerové „Krtek na návštěvě“ i volná tvorba malířovy manželky Emilie Milerové.

Zámecké sklepení se promění v jednu velkou interaktivní hernu. Děti se mohou těšit na skládačky, puzzle, kostky, raketu, bludiště či fotokoutek s Krtkem a také na kreslené příběhy v zámeckém kině.

Slavnostní zahájení 9. 9. od 14 hod. za účasti ilustrátorek Kateřiny Milerové  a Emilie Milerové. Připravili jsme mnoho doprovodných akcí, sledujte náš web.

 

Výstava: Jiří Brdečka 100 let – Od Limonádového Joa k zázrakům české animace

termín konání:  16. 12. 2017  –  1. 4. 2018

Určitě znáte filmy Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemný hrad v Karpatech. Jejich autorem je Jiří Brdečka, který je ve světě znám především jako jeden ze zakladatelů poválečné evropské animace. O Vánocích 2017 uplyne 100 let od narození tohoto českého scénáristy, animátora a kreslíře, spolupracovníka Jiřího Trnky.

V rámci interaktivní výstavy 100 let Jiřího Brdečky se kromě jeho tvorby můžete těšit i na filmový ateliér, kde si vyzkoušíte základy animovaného a trikového filmu. Můžete se pokusit nakreslit vlastní obrázkový scénář a v zámeckém kině zhlédnout slavné Brdečkovy filmy.

Výstava bude opravdu rodinná, pro děti i dospělé. Potkáte se s Golemem z filmu Císařův pekař, poperete se o jitrnice s nafukovací Adélou, která ještě nevečeřela, okny nahlédnete do Tajemného hradu v Karpatech. Na virtuální střelnici ve stylu Limonádového Joea se utkáte v souboji s padouchy Divokého západu …

Výstava: Emoce

termín konání:  15. 4. 2018  –  24. 6. 2018

Výstava má ambici vyvolat v návštěvníkovi velké množství emocí, seznámit děti i dospělé s touto částí našeho nitra a vyjádřit za pomoci výtvarných a interaktivních technik.

Mohlo by se zdát, že emoce jsou výsostně jen „dospělácké“ téma. Omyl. I děti mají své emoce, se kterými si neví rady. Ke správnému zvládání emocí, především těch negativních, je nejschůdnější cestou jejich poznání. Není jednoduché vysvětlit dětem, jak funguje jejich mozek a jaké impulzy vyvolávají jednotlivé emoce. Výzvou tohoto výstavního projektu je zprostředkovat tyto informace hravou a zábavnou formou. Výstava se věnuje pocitům, jako je: překvapení, smutek, hněv, radost či strach a s ním související fóbie. Prvním krokem ke zprostředkování poznání pro děti je barevnost jednotlivých prostor. Každá emoce má svoji barvu. Interaktivní prvky jednotlivých emocí umožňují dětem pochopit a „zlehčit“ pocity, a tak ovládnout negativní emoce. Malé i velké návštěvníky určitě zaujme oblak smutku a smutné hračky, boxovací had na vybití hněvu, altánek dobrého jídla s herními prvky z kuchyňského prostředí, domeček arachnofobie či klaustrofobie.

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...