OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
, s výjimkou některých státních svátků a zavíracích dnů, viz níže.

I zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 120 Kč.
Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč.
Rodinné vstupné
činí 300 Kč.

Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Nové výstavy ve školním roce 2017/2018
Začíná:
27.8.2017
Končí:
24.6.2018

POZOR školy, školky, dětské i jiné kolektivy! Zde nabídka výstav ve školním roce 2017/2018 – je na co se těšit, dejte si do plánu včas. Bude u nás Krteček Zdeňka Milera, výstava Od Limonádového Joea k tomu nejlepšímu z české animace – Jiří Brdečka 100 let i výstava věnovaná interaktivně pojatým Emocím. Výstavy můžete navštívit s průvodkyní (komentovaná prohlídka), kostýmovanou průvodkyní (kostýmovaná komentovaná prohlídka), samostatně bez průvodce či koncipovat návštěvu jako školní výlet. Volejte recepci na tel. 281 860 130 a rezervujte si včas termíny, nabídka je lákavá :-) .

V novém školním roce se můžete těšit na další krásné výstavy:

Výstava: Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny

termín konání:  9. 9. – 3. 12. 2017

Interaktivní výstava propojující tvorbu Zdeňka Milera, jeho dcery Kateřiny Milerové i manželky Emilie Milerové se zábavnými úkoly a hrami ze světa šťastného Krtka.

První zámecké patro nabídne originální ilustrace ze společné knihy Zdeňka Milera a jeho dcery Kateřiny Milerové „Krtek a rybka“ i první příběhy paní Krtečkové. K vidění budou například také ilustrace první samostatné knihy Kateřiny Milerové „Krtek na návštěvě“ i volná tvorba malířovy manželky Emilie Milerové.

Zámecké sklepení se promění v jednu velkou interaktivní hernu. Děti se mohou těšit na skládačky, puzzle, kostky, raketu, bludiště či fotokoutek s Krtkem a také na kreslené příběhy v zámeckém kině.

Slavnostní zahájení 9. 9. od 14 hod. za účasti ilustrátorek Kateřiny Milerové  a Emilie Milerové. Připravili jsme mnoho doprovodných akcí, sledujte náš web.

 

Výstava: Jiří Brdečka 100 let – Od Limonádového Joa k zázrakům české animace

termín konání:  16. 12. 2017  –  1. 4. 2018

Určitě znáte filmy Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemný hrad v Karpatech. Jejich autorem je Jiří Brdečka, který je ve světě znám především jako jeden ze zakladatelů poválečné evropské animace. O Vánocích 2017 uplyne 100 let od narození tohoto českého scénáristy, animátora a kreslíře, spolupracovníka Jiřího Trnky.

V rámci interaktivní výstavy 100 let Jiřího Brdečky se kromě jeho tvorby můžete těšit i na filmový ateliér, kde si vyzkoušíte základy animovaného a trikového filmu. Můžete se pokusit nakreslit vlastní obrázkový scénář a v zámeckém kině zhlédnout slavné Brdečkovy filmy.

Výstava bude opravdu rodinná, pro děti i dospělé. Potkáte se s Golemem z filmu Císařův pekař, poperete se o jitrnice s nafukovací Adélou, která ještě nevečeřela, okny nahlédnete do Tajemného hradu v Karpatech. Na virtuální střelnici ve stylu Limonádového Joea se utkáte v souboji s padouchy Divokého západu …

Výstava: Emoce

termín konání:  15. 4. 2018  –  24. 6. 2018

Výstava má ambici vyvolat v návštěvníkovi velké množství emocí, seznámit děti i dospělé s touto částí našeho nitra a vyjádřit za pomoci výtvarných a interaktivních technik.

Mohlo by se zdát, že emoce jsou výsostně jen „dospělácké“ téma. Omyl. I děti mají své emoce, se kterými si neví rady. Ke správnému zvládání emocí, především těch negativních, je nejschůdnější cestou jejich poznání. Není jednoduché vysvětlit dětem, jak funguje jejich mozek a jaké impulzy vyvolávají jednotlivé emoce. Výzvou tohoto výstavního projektu je zprostředkovat tyto informace hravou a zábavnou formou. Výstava se věnuje pocitům, jako je: překvapení, smutek, hněv, radost či strach a s ním související fóbie. Prvním krokem ke zprostředkování poznání pro děti je barevnost jednotlivých prostor. Každá emoce má svoji barvu. Interaktivní prvky jednotlivých emocí umožňují dětem pochopit a „zlehčit“ pocity, a tak ovládnout negativní emoce. Malé i velké návštěvníky určitě zaujme oblak smutku a smutné hračky, boxovací had na vybití hněvu, altánek dobrého jídla s herními prvky z kuchyňského prostředí, domeček arachnofobie či klaustrofobie.

 

<<< Zpět
ZÁMECKÝ PROFIL

Na zámeckém profilu najdete aktuální události, informace i fotografie z akcí.

POZVÁNKA
Helena Zmatlíková dětem - 100 let

Srdečně vás zveme na jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století, paní Heleny Zmatlíkové.

Představujeme více než 100 originálních ilustrací Heleny Zmatlíkové z oblíbených knižních titulů jako např. Martínkova čítanka, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka či Malý princ.

18. 11. 2023 - 12. 5. 2024
denně od 9 do 18 hodin
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...