OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek je otevřen celoročně OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE
od 9 do 18 hodin
včetně státních svátků.

Ale i zámek občas musí odpočívat. Zavírací dny najdete tady.
VSTUPNÉ
Základní vstupné, které zahrnuje prohlídku výstav i zámku, je 70 Kč.
Děti, studenti, senioři a ZTP/P zaplatí 40 Kč.
Rodinné vstupné činí 190 Kč.


Poskytujeme slevy pro skupiny a školní kolektivy, umíme i komentované prohlídky. Podrobný ceník vstupného si prohlédněte tady.
KDE NÁS NAJDETE
Kde nás najdete.
Událost:
Výtvarná soutěž O nejlepší komiks aneb vystavujte na zámku společně se Čtyřlístkem
Začíná:
17.2.2014 08:00
Končí:
30.3.2014 17:00

Chvalský zámek vyhlašuje výtvarnou soutěž O nejlepší komiks na volné téma Kamarádství, láska, přátelství. Vybrat si můžete jakékoli z daných témat, důležité je originální výtvarné a literární zpracování příběhu. Nejlepší díla budou vystavena společně s připravovanou výstavou Čtyřlístek a Igráčci na Chvalském zámku, kterou zahájíme 12. dubna 2014.

Kdo se může soutěže zúčastnit: Soutěž je určena žákům základních a středních škol. Účastníci soutěže za pomoci vlastních komiksů mohou dát prostor své fantazii a vytvořit ve zkratce opravdový příběh, který jistě zaujme svým zpracováním, vtipem a pointou. Dané téma je volné, komiksové příběhy by však měly skrývat motiv přátelství, kamarádství anebo lásky. Nejlepší komiksy budou vybrány odbornou porotou a odměněny zajímavými cenami. Předsedou odborné poroty bude ilustrátor a autor komiksu „Čtyřlístek“ Jaroslav Němeček.

Technika: libovolná výtvarná technika

Formát: Komiks může obsahovat maximálně 10 navazujících obrázků (komiksových oken). Formát komiksu nesmí přesáhnout velikost A2. Komiksy mohu (a nemusí) mít kromě komiksových oken krátký doprovodný text.

Věkové kategorie:

Díla budou hodnocena podle těchto věkových kategorií.

I. kategorie: 1. – 5. třída ZŠ

II. kategorie: 6. – 9. třída ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií

III. kategorie: I. – IV. ročník středních škol

Své komiksové příběhy odevzdejte nejpozději do 30. března 2014 na recepci Chvalského zámku osobně nebo zašlete poštou na adresu: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, 193 21 Praha 9 s těmito údaji:

název komiksu, jméno autora, kontaktní adresa, věk autora a zařazení do věkové kategorie, kontaktní telefon a e-mail.

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s poskytnutím nevýhradní, časově a teritoriálně neomezené licence pořadateli k jím zaslanému či předanému autorskému dílu.

Slavnostní vyhlášení a ocenění vítězů soutěže proběhne v sobotu 12. dubna 2014 na Chvalském zámku v rámci slavnostního otevření výstavy Čtyřlístek a Igráčci. Výherci budou včas pozváni na slavnostní vyhlášení.

Těšíme se na Vaše komiksové příběhy a přejeme příjemnou a tvůrčí práci!

 

Alexandra Kohoutová

ředitelka Chvalského zámku

 

 

<<< Zpět
POZVÁNKA
CHALOUPKA NA VRŠKU

Pohádkový svět Šárky Váchové

Originální scénky a loutky, promítání příběhů z oblíbeného večerníčku, tvořivé dílny i světnička, ve které děti mohou vyzkoušet, jak se kdysi vařilo na starých kamnech či jak by jim slušelo oblečení, které nosívaly děti na venkově na konci 19. století.

Od 31. 8. do 24. 11. denně od 9 do 18 hodin.
Anketa

Co se vám na akcích Chvalského zámku nejvíc líbí?

Výsledky

Loading ... Loading ...